ZPĚTRecenze:

Láhev: Glenfarclas 21 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Musím konstatovat, že aroma je kupodivu ploché a málo výrazné. Ořechy, uhlazený závan sherry, ale jen v mírné až trochu nudné formě.
Chuť: Nasládlá, pikantně dřevitá chuť. Mléčná čokoláda,ořechy. Na 21 let dost řídká, s tenčím tělem.
Shrnutí: Ochutnána na X. degustaci BR, pak ještě přechutnána znovu doma. Očekávání bylo po zkušenostech s Glenfarclas 12 a 15yo mnohem větší. Zmíněné mladší a mnohem levnější whisky mě oslovily o hodně víc. Doma jsem ji zařadil do srovnávacího testu s blendy King Ronert II Deluxe a Ballantines 12yo, a stájovou single maltkou Glenfarclas 12yo. Vůní byla na úrovni levnějšího blendu (King Robert II), zbylé dvě byly lepší. Abych této jednadvacítce ale nekřivdil, levbný blend v sobě měl i jistou humpoláckost, G21 pak přidával jakousi uhlazenou eleganci. I tak je ale výsledek vzhledem k ceně dosti bídný. Pro mě vzhledem ke stáří a ceně veliké zklamání.
Body: 83

Láhev: Glenfarclas 21 yo
Autor: Kobalt
Aroma: Hutná, silná, zemitá a zatuchlá, zemité sherry, bonbony, sladkost, ovoce, jemná a uzavřená. Po odvětrání je znát že je možná až moc jemná.
Chuť: Sladká, dost sladká, hutná, trpké víno, sladké víno, sladká zemitost, koření, stopa pikantnosti.
Dozvuk: Hutná, zatuchlá, jemná, dost dobrá chuť, velmi příjemná.
Shrnutí: Velmi příjemná, jemná.

Láhev: Glenfarclas 21 yo
Autor: Króča
Aroma: typika Speyside.. nakyslá jablka, kousek louky a plech buchet šmrcnutý čkoládovým dřevíčkem :) potud OK - sice tahle skladba není žádný velký šlágr, ale solidně šlape a orchestru to navíc pěkně ladí :handgestures-thumbupright: Jenom kdyby zvukař neměl volume a basy nastavené na 5,5% :angry-banghead:
Chuť: Rovnice: [i]"sladce dřevitá + příliš jemá = [u]výrazně nevýrazná[/u]"[/i] k uspokojivému výsledku opravdu nestačí :confusion-shrug:
Dozvuk: čokoládově dřevitý finish s vlažným pokusem o sušené ovoce alespoň nic nepokazí..ikdyž vcelku není ani moc co kazit :shifty:
Shrnutí: Velejemná a Veleplochá sladká whisky. A to navzdory pečlivému přechutnání. Jednoznačný chvost degustační sedmičky má bohužel také svoji výpovědní hodnotu a pro mně osobně je to minimálně kvůli palírně a jejímu stáří hodně rozpačité zklamání. Pokud by mne někdo žádal o radu, tak[i] "Tenhle DRAM klidně počká. "[/i] :whistle:

;)

Láhev: Glenfarclas 21 yo
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: sladkost, ovoce, oříšková dřevitost, až příliš jemná a voda ani čas to nijak výrazně nezlepší
Chuť: opět sladkost, jemnost, trocha exotické štiplavosti
Dozvuk: střední, sladký, umělohmotné sherry
Shrnutí: Ačkoliv mám celou láhev a ochutnával jsem už mnohokrát, recenze je jenom stručná. Furt jsem čekal, že mi odhalí své skryté krásy, tu s pár kapkami vody, tu po delší době ve skleničce, ale nestalo se. Nějak nevím, jak ji mám uchopit, je taková jemňoučká a slaboučká, že mi přijde, že bych si ty chutě vycucával z prstu. Není to vůbec špatné pití, je jemné, nasládlé, hodně snadno pitelné, možná pro začínající s whiskou paráda tím, že není nijak extrémní, ale svoji cenovku u mě neobhájila. Na druhou stranu buďme upřímní, ona na 21 let drahá není. V podobném sherry ražení doporučuju místo ní Siennu.

Láhev: Glenfarclas 21 yo
Autor: josé
WB
Aroma: jablečné křížaly, dřevo, vařená zelenina. vanilka, syrový prut, seno. příjemné, hladké. (b.2/3)
Chuť: hodně dřeva naštěstí bez hořkosti. výrazná sherryovost. pečené ořechy a jablka, štrůdl, skořice. decentně sušší projev než se se slinami ohladí. (b.3/4)
Dozvuk: sherry, pečené ořechy, dřevo, křížaly. (b.1+/2)
Shrnutí: doplnění základního vzdělání. tomuto není co vytknout. dobrá, vyhlazená a zkušená whisky. sherry + nehořké dřevo. pak následoval Glenfarclas 25 yo a ten mi přišel ještě lepší. (b.0/1)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.