ZPĚT

Recenze:

Láhev: Tobermory 15 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Velmi zvláštní, neobvyklá vůně. Je tam ostrost, dřevitá zatuchlost, ostřejší kořenitost, ale i peprmintová svěžest a chvílemi i ovíněná nakyslost, což dohromady tvoří zajímavý mix.
Chuť: Pikantní, přitom působí vyzrále. Pomeranč, mléčná čokoláda, sherry, skořice. V dochuti peprná, štiplavě pikantní, s výrazným sherry závojem.
Shrnutí: Při prvním ochutnání na X. degu BR jsem si poznamenal 85 bodů. Ale doma, bez konkurence, v klidu, mi zachutnala ještě víc. Tuhle lahev mít doma, asi bych si ji hodně oblíbil. K tomu i ta krásná dřevěná krabice s vyřezávaným reliéfem, vypadá to výborně. Takže díky Netharovi za možnost okusit tuhle interesantní whisky.
Body: 87

Autor: Króča
Aroma: obuvnictví a domácí potřeby dohromady.. později lehká rašelina s ovocem (datle?) a trocha mléčné čokolády..celkově je ve vůni velmi jemná až nevýrazná
Chuť: mléčný řez s kakaovým piškotem, pražené mandle a místy zemitá příchuť..oproti vůni velmi výrazná a bohatá chuť
Dozvuk: ve znamení černé čokolády s kousky ovoce a lehkým kouřem k tomu
Shrnutí: vůni prospěje delší čas ve skleničce, přesto je to nejslabší část této whisky.. ovšem v chuti a finishi zvlášť je to velmi bohatá a komplexní whisky..na degu jsem z ní byl lehce v rozpacích, ale při přechutnání vzorku doma mé naděje potvrdila a ukázala, že si zaslouží jednoznačné doporučení ;) přesto za sebe raději Ledaig :)

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Na degustaci se mi zdála spíš jemná, to bylo ale asi v kontrastu s dalšími vzorky. Při přechutnávkách má docela sílu. Taková těžší vůně, zralé ovoce, povidla, marmeláda, příjemně uhlazené dřevo, kožená zatuchlost. Netradiční a zábavná.
Chuť: Výborná, bohatá, sladká, kořenitá, s náznaky dřevité kouřovitosti. Chilli čokoláda.
Dozvuk: Bohaté čokoládové sherry. Zase na degustaci spíš krátký, při všech přechutnávkách naopak dlouhý. Takový drsnější, zatuchlejší, je to dobré.
Shrnutí: Je svá a baví mě. Taková zatuchlá kořenitá sladkost. Sherry odvedlo velký kus práce. Z Tobermory i z Glenfarclasu jsem byl na degustaci BR v konkurenci ostatních lahví spíš zklamaný, ale věřil jsem zároveň, že při přechutnávkách ukážou svou sílu a bohatství. Glenfarclas to nezvládla a spíš měla sestupnou tendenci, Tobermory mi to vynahradila. Už nevím, za kolik jsem ji koupil, ale bylo to docela dost. Nicméně teď koukám stojí aspoň 3 tisíce a tolik to nebylo. Kažopádně v tuto chvíli poměr cena/výkon ve prospěch Tobermory nemluví. Nutno ale říct, že i ta bedýnka je krásná.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.