ZPĚT

Recenze:

Láhev: Kilchoman Loch Gorm 3rd Edition 2015
Autor: Duthoron
Aroma: Sherry, guma starého typu plynové masky, až taková nasmrádlá, střelný prach odpálené rachejtle. Unikátní a zajímavá vůně.
Chuť: Potvrzuje tu gumovost, objeví se sherry, ale jakoby bez sladkosti, pak vykoukne rašelina a příjemná hřejivost alkoholu.
Dozvuk: Silný, taková hutná rašelina.
Shrnutí: Z Kilchomanů mi chutná nejvíc. Známka 1-. Evokuje představu vojenských zákopů před polním skladem materiálu, v regálech jsou srovnány plynové masky a různá munice, ze zákopů je cítit mokrá hlína a v sychravém večeru se vojáci hřejí u ohně zapáleného v kovovém sudu...

Autor: J.K.Ch
Aroma: Kouřová s kandovaným zázvorem a citrusy. Trochu chaluh a trochu žáru vystavené gumy. Sůl a stopy lehkého vývaru. Doutníkový popel a lehké tóny bylin.
Chuť: Je vyváženě sladká. Vanilka se dobře snoubí s kouřem a popelem. Z koření se chuti nachází sušený zázvor a badyán. Sušený slad a jemné tóny medu.
Dozvuk: Dozvuk je dlouhý, kouřově nasládlý a prosakují tóny ovoce s decentní dávkou koření.
Shrnutí: Na své mládí je to moc příjemná whisky. Dobře se pije, má ideální sílu a je velmi svěží. Líbí se mi. Působí jako nejtěžší zportfolia palírny.
Body: 86

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Příjemná rašelina, trochu motorového oleje, tak akorát slaně uzená. Je to jemné a je to pěkné. V druhém a dalším kole po napití, jak jsem odolný proti rašelině, hezká jemná nasládlost, která neruší (že by to Oloroso?)
Chuť: Tak to je moc pěkné, zprvu slaďoučké, pak až nabírá na síle rašelina, jak ji válíte po jazyku. Motorově uzená, jo, taky pěkné.
Dozvuk: Uzené, uzené, uzené. Úplně mám chuť zakrojit si nějakou slaninku, uzený bůček, ham ham ;-) A je to dlouhý dozvuk.
Shrnutí: Styl téhle whisky jsem snad jasně popsal. Komu vyhovuje, zpívejte ódy na Kilchoman.

Autor: josé
WB
Aroma: suchý kouř. lehká sladkost. tmavé dřevo E.O., staré přesušené seno. hladké. mírná zatuchlost sherry, řekněme oloroso aka Glendronach 15. čokoláda. perník. (b.2+/3)
Chuť: suchost kouře. uhlíky. slad, ořechově nahořklé. špetka soli a klasická sherry nasládlost a ovocnost. (b.2+/4)
Dozvuk: odeznívání chuti. hlavně kouř a perníkové koření. hrozinky. nakonec převládne tmavá čokoláda a sherry ovocnost. (b.1/2)
Shrnutí: 2. místo v kilchomanské MC. 6 nakouřených vzorků. bylo to náročné. než plnohodnotná recenze, spíše hlavní charakterové rysy a pokus o pořadí příjemnosti. tipuju zrání po sherry. měl jsem ještě jeden vzorek na doma, takže takový kompilát poznámek. chutnal mi. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.