ZPĚTRecenze:

Láhev: Spirit of Hven Tycho's Star
Autor: Nethar
WB
Aroma: Jemná rašelinka, nic moc navíc tam není. Nemůžu si pomoct, ale když mám "normální plochou" unpeated whisky, tak mě to nudí. Když mám "normální plochou" rašelinu, tak je mi to příjemné ;-) No dobře, tak jdeme čarovat: Med, bylinky, citron. Mně se to prostě líbí, není to jenom přicmrdnutý rašelinou, není to ani žádný Ardbeg masakr, je to prostě jak jsem začal - rašelinka.
Chuť: Slabý alkohol je znát, taková trochu vodička, ale zase si nestěžuju - k té umírněné vůni to hezky sedí. Entry level pro začínající whisky rašeliňáky? Z šuplíčků kouř/hlína/dezinfekce/pneumatiky je tohle hezky v kouři. Na jazyku se spíš tak nějak olejovitě hustě lepí.
Dozvuk: A teď se ukáže... a ukázalo se moc dobře. Zase taková hebká, rašelinná, beze stopy hořkosti. Dozvuk mezi rašelinami spíše krátký.
Shrnutí: Vypadá to, že v ČR ji neseženete (nebo o něčem víte?). Cenovka 63 liber na Master of Malt úplně jako naději, že je to obyč rašelina na běžný večer, nedává. Asi je to to Švédsko a je to bio a organic a nepochybuju že i craft distillery a možná bych měl říct hand-made a takových pojmů bychom našli víc :-) Je to nová palírna, tak já ji přeju hodně štěstí. Po různých limitovaných edicích je tohle z podzimu 2015 první snad už stálá nabídka. No co naděláte, ať je to jak je to, mně moc chutnala.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.