ZPĚT

Recenze:

Láhev: Rosebank 18 yo 1990 Chieftain's
Autor: Hunter
WB
Aroma: Působí silným dojmem (na víc než 46%), hřejivě. Silně ovocná (přezrále až mírně nahnile), k tomu závan sherry, občas polévkové koření, bujón. Při přechutnávce i laková vůně. Je celkem proměnlivá. Při první ochutnávce i při přechutnání doma jsem měl trochu jiné poznámky. Takže dojmy jsou takový souhrn obou.
Chuť: Středně plná na jazyku, trochu ostrosti. Jinak je to směs dřeva, těžší ovocitosti, silné čokolády, v dochuti pak typický vliv sherry, který se mi líbí, k tomu ještě pikantní skořicová kořenitost.
Shrnutí: Tak mé očekávání od vychvalované zaniklé palírny bylo o dost větší, než čeho se nám dostalo, ale zkušenost je to vzhledem k ceně k nezaplacení. :lol: Výhodnost nákupu tedy bídná, ale o to u těchto plnění nejde, prostě jsme si udělali radost, která mohla být ale větší, kdyby to byla skvělá whisky, a ne normální. Ale tak sehnali jsme ji ještě za polovic, než je hodnocena teď a na třetiny, takže to zase takový provar nebyl. Sama o sobě není špatná a kdyby stála do tisícovky, asi bych vám ji k ochutnání i doporučil.
Body: 84

Autor: Króča
Aroma: koláč s lesním ovocem, trochou nugátu a ořechy..
Chuť: dřevitý nástup střídá černá čoko a náznak ovoce (broskve?)..
Dozvuk: připálený ovocný koláč s nugátem a trochou dřeva
Shrnutí: lehká a jemně nasládlá whisky, která nenadchne ani neurazí.. prostě pitelný Lowland bez vážné vady na kráse.. nebýt puncu výjimečnosti a síly okamžiku jejího otevření, rychle by upadla v zapomnění.. přesto jsem rád, že si ji ještě užijeme a nákupu rozhodně nelituju ;)

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Zatuchle sladký styl, těžká ovocná dřevitost (ne hořké, ne svěží), trochu zeleninového vývaru se slaností, ale i třeba med. Časem získává navrch ten vývar, zatuchlá tráva a tyhlety věci. To už je trochu sugesce, ale třeba Auchentoshan z nížiny je taky takovej nějakej nasmrádlej. Ale není to špatný. Mně vždycky přijde, že tam na první nádech chytím něco krásnýho - zezačátku med, po delší době ve skleničce zase seno, ale jak to člověk očuchává dál, trochu to zdivnovatí.
Chuť: Nejdříve nateče do úst hladká smetanová, ale hodně rychle se vždy překlopí do štiplavé suché ostrosti. Při oficiální degustaci se pohybovala přesně na hraně, kdy už by mohla být nepříjemně nahořklá, ale nebyla, při přechutnávce se mi skoro zdá, že tu hranu bohužel občas i překročila.
Dozvuk: Hodně dřevitý dozvuk, ne vysloveně hořký, takový jak kdyby kouříčkový, středně dlouhý, postupně se hezky zjemňuje a sládne. Nepatrné stopy sherry čokolády, spíš smíchané s popelem a dřevem.
Shrnutí: Tak nečekal jsem žádnou chuťovou bombu, síla lahve je v tom, že je to zrušená palírna, kterou už jen tak neochutnáte. Lowlands palíren moc nemají a upřímně řečeno mi to ani moc nevadí. Tato whisky je single malt průměr.

Autor: josé
WB
Aroma: příjemné měkké. nasládlé dřevo. hruškové křížaly, sušené ovoce. hodně sladké. lakované dřevo bez výrazné lihovosti. zvláštní zatuchlost, "starost" ale v dobrém smyslu (b.2/3)
Chuť: sušší, pikantně dřevitá, hřejivá, koření - hřebíček. sladová, hladká, opálené dřevo (b.2/4)
Dozvuk: odeznívání chuti. dřevo, sušené ovoce. výrazná tmavá čokoláda. hodně hřejivý, dlouhý (b.1/2)
Shrnutí: startovací vzorek jímž jsem byl počastován na začátku XI. degustace Bratrstva rašeliny. líbila se mi ve vůni, v chuti dík dřevitost míň, ale celkově OK. díky za ochutnání této kuriozity. (b.1/1)
Body: 6

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.