ZPĚT

Recenze:

Láhev: Presidente Marti 19 yo
Autor: Hunter
Aroma: Pendrek, hašlerky, plástve medu, káva. V přímém srovnání s Abuelo 12yo působí těžším, sladším a hutnějším dojmem.
Chuť: Olejnatá chuť, medově sladká, s exotickým dřevem a kořením, dále cedrem. Chuť je hebká, zakulacená, přitom výrazná. V dochuti pak hodně cedru, podobně jako v mém oblíbeném Abuelu 12yo.
Shrnutí: Srovnával jsem pozorně a mnohokrát mezi sebou Presidente 15, 19 i 23. To byla nejtěžší část, protože ve slepých testech mezi sebou mě dokázaly tyhle rumy potrápit a bylo potřeba se hodně soustředit. Při testování naslepo jen podle vůně byl 23 rozpoznatelný, ale občas jsem měl problém odlišit 19 a 15. Po ochutnání se to už odlišit dalo, ale bylo znát, že jde o rumy jedné značky a jen tu a tam jsou některé složky vůně nebo chutě zvýrazněné, nebo potlačené. Jsou to vcelku drobné rozdíly, ale samozřejmě tam jsou. Naposledy jsem pak s ohledem na navrhované hodnocení znovu přechutnal v přímém souboji oproti Abuelu 12yo. V chuti byly tyto rumy srovnatelně skvělé, ve vůni je Presidente Marti o něco zajímavější a hutnější. V rámci značky Presidente pak je mé konečné skóre 96 bodů PM23, 95 bodů PM15 a 94 bodů PM19. Všechny jsou pro mě skvělé a doporučit můžu kterýkoliv z nich.
Body: 94

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.