ZPĚT

Recenze:

Láhev: Ron Bermudez Aniversario 12yo
Autor: Hunter
Aroma: Velmi hřejivá, kořenitá vůně, docela výrazná, středně plná. Hodně kůže, skořice, lehce kakao a ž káva, cedrové dřevo. Při přechutnání pak trocha ztrouchnivělého dřeva.
Chuť: Chuť dobře odráží vůni. Není nijak moc sladká, spíš kořenitě nasládlá, pikantní, v dochuti mírně propolis, hřebíček.
Shrnutí: Ochutnán společně s josém na naší společné nepravidelné degustaci. U josého mi chutnal víc, než doma při přechutnání, ale mám pocit, že za to mohla plastová miniatura. Došly mi skleněné lékovky a tak jsem v nouzi použil plast, pak jsem toho litoval a lékovku už nadobro vyhodil. Konečné hodnocení jsem pak mírně ponížil oproti původnímu hodnocení. Výhodou je cena něco málo přes 500 korun. A chutnal mi víc, než La Mauny XO, který stojí skoro 3x víc.
Body: 86

Láhev: Ron Bermudez Aniversario 12yo
Autor: josé
Aroma: nevýrazné, spíše lihové. chce nechat trochu rozdýchat. po tom o maličko lepší. ubyde lihovosti. zůstane něco dřeva, karamelu s citrusově (nejvíc pomeranč) nakyslými záblesky. vanilka a květiny. výrazněji zvláštní kovovost. (b.1+/3)
Chuť: sladkost 1/3. šťavnatá. trocha nahořklého dřeva, nugát. špetka pikantního koření, grepové a pomerančové slupky. karamel. takový koňakový pocit, metaxa. po vícero doušcích působí sladším dojmem. (b.1+/4)
Dozvuk: karamel, opálené dřevo a čokoláda. větrová kořenitost. (b.1/2)
Shrnutí: na můj vkus naštěstí není přeslazený. obyčejný rum co neurazí. pokud sázíme spíše na kvantitu než na kvalitu, jsme za pětikilo na dobré adrese. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.