ZPĚTRecenze:

Láhev: Cragganmore 12 yo
Autor: Anonymous
Aroma: Ovocná sladkost převažuje nad travnatou,v pozadí i mírný kouř.
Chuť: Lehká,jemná, tady to je už jen ovocná sladkost s trochou mandlí.
Dozvuk: Středně dlouhý,opět ovocný a nádherně sladký.
Shrnutí: Výborná ovocná whisky, ten její dozvuk prostě miluju. :)

Láhev: Cragganmore 12 yo
Autor: J.K.Ch
Aroma: Alkohol ve vůni je trochu ostřejší. Jinak je vůně velmi plná silná a komplexní. Jsou v ní tóny karamelu, medu, oříšků vanilky a jemné citrusové svěžesti. Jsou zde ukryté i tóny ananasu.

Chuť: Chuť připomíná kvetoucí bylinky spolu se slade. Je v chuti plná nasládlá. Kořeněná je jen velmi jemně stejně jako je jemné i dřevo. Je zde trošku bylinek, trošku pomerančového likéru Cointreau, trošku skořice a trochu ovoce.

Dozvuk: V dozvuku mě překvapil jemný náznak ananasových Bombar. Jinak je dlouhý čistý a příjemný. A tu a tam se projeví velmi jemný náznak kouře.

Shrnutí: Whisky s výborným poměrem cena výkon. Dobře zvolený zástupce Speyside. Za danou cenu jsem více než spokojen.

Body: 81

Láhev: Cragganmore 12 yo
Autor: Kobalt
Aroma: ovoce, květiny a lehce sladká tráva
Chuť: hladká, jemně sladká, ovocná - jablečno-hrušková, troška sena
Shrnutí: Dobrá, není nějak extra výrazná, ale u ní mi to ani nevadí

Láhev: Cragganmore 12 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: ovoce, květiny, Speyside. Neutrální pití na vynulování chuťových buněk před ochutnávkou
Chuť: Jde zcela v linii nastolené vůní, ničím se nevynikající, dobrá, ale možná až nudná
Shrnutí: vyvážená chuť + aroma, lakmusový whisky papírek by ukázal neutrální sedmičku

Láhev: Cragganmore 12 yo
Autor: Torrez
WB
Aroma: Svěží, zelená jablka, kyselé podtóny, slabší sladovost, obilnost, chléb. Takhle bych asi řekl, že průměrně voní skotská.
Chuť: Lehce kyselá, poté hořkost, která prakticky zatklouká po krátké chvilce veškerou sladkost. Po pár přechutnáních se hořkost postupně ztrácí, ale nic kloudného ji nenahrazuje.
Dozvuk: Náznak sladkosti, bílé víno, jinak bojuji s hořkostí, která mě všude pronásleduje. A když odezní tak nezbývá nic.
Shrnutí: Cragganmore mi nějak nesedla. Dával jsem jí hodně šancí, hořkost je tady vskutku dotěrná. Jsem zklamán a v důsledku toho ji musím řadit až nejhlouběji v žebříčku, protože mi vlastně nic nenabídla a mám asi třetinu lahve, kterou ani nemám motivaci dopíjet. Dle poznámek bych urazil Glenfarclas 10 YO i Glenfiddich 12 YO, kdybych o ní smýšlel lépe.

Láhev: Cragganmore 12 yo
Autor: Walter
WB   WOL
Aroma: Toblerone! Švýcarská mléčná čokoláda s kousky medovo-mandlového nugátu! Intenzivní vůně a je jí všude plno. (Nemýlím se. Nedávno jsem této čokolády spořádal dvě 100g balení, což bylo víc než dost.) Cítím také ovoce, čerstvou trávu, luční květiny, bylinkovou nahořklost, nepatrně vanilku.
Chuť: Významně bylinky, květiny, travní tóny, ale také troška ovocné nasládlosti, medu, na pozadí náznak kouře.
Dozvuk: Středně dlouhý, mírný, v počátku i jemně hřejivý.
Shrnutí: Pro mě whisky s hodně charakteristickou vůní, do jisté míry i chutí. Je relativně jemná, lehce pitelná, působí vyrovnaně.

Láhev: Cragganmore 12 yo
Autor: inerc
Aroma: Krasna kvetinovo ovocna, hroznovy must.
Chuť: Ovocie a kvetinky pokracuju v olejnatej forme, zvyraznuje sa drevitost s trochou dymu. Je mierne slana a korenista, skorica s klincekmi.
Dozvuk: Dozvuk jemny s trochou korenia, zavor s medom a bez pachuti a horkosti, velmi prijeny
Shrnutí: Typicky kventinkovo ovocny speyside zastupca, skvelo sa pije, je trochu menej vyrazny ako glenfiddich ale da sa v nom vela najst. Navyse za viac nez prijemnu cenu, flasu do zbierky urcite odporucam.

Láhev: Cragganmore 12 yo
Autor: jumbo
Aroma: sladko slaná, něco strašně zajímavého, vanilka, moc příjemná vůně, i po několikátém návratu (k láhvi) je vůně něčím naprosto výjimečná, květiny, med
Chuť: první olej (příjemný), jemně sladká, možná květiny, po buchtičkovém Glenlivetu 12 je cítit i poměrně dost kouře
Dozvuk: dlouhý, příjemný, moc necítím kouř, opět olej, něco sladkého, nevím co, po Glenlivetu 12 už je tam cítit kouř
Shrnutí: skvělá whisky, moc dobrá, líbí se mi změna stylu po několika ovocných, tohle mi hodně pasuje, pro mě láhev, která může být doma stále (a to ne proto, že by byla netknutá)

Láhev: Cragganmore 12 yo
Autor: spyna
WB
Aroma: květinová voňavka, sladká medová-ovocnost, vlašské ořechy, to vše ve slaboulinkém náznaku kouře
Chuť: řekl bych, že bezezbytku pokračuje v tom, co nabízí vůně, sladká ovocně-medová marmeláda s trochou květin, trochu dřevitosti
Dozvuk: marmeládově sladký, s trochou dřevité suchosti, která je v tomto případě spíš ku prospěchu, neb bez ní by té sladkosti bylo až moc
Shrnutí: Musím říct, že jsem ještě nepil whisky, která by tak přesně splňovala očekávání, které jsem měl po jejím "očichání". Tahle whisky opravdu není složitá, neb jakmile rozlousknete vůni, máte i vše ostatní. Určitě není na dlouhé prozkoumávání, ale spíš se hodí na příjemné popíjení. Po několika sklenkách musím říct, že největším limitem této whisky je pro mě ta květinová voňavka, bez ní by u mě byla mezi "sladkými" kusy o level výš.

Láhev: Cragganmore 12 yo
Autor: vobr
Aroma: příjemná a nekomplikovaná vůně ovoce, nebyl jsem schopný vymyslet, jaké by to ovoce mělo být, ale určitě žádná exotika
Chuť: vyvážená, lehce sladko-slaná, daleko od Islay, neruší ani alkohol, ani dřevo a přitom žádná slabota
Dozvuk: dlouhý, odpovídá vůni i chuti,
Shrnutí: bylo mi líto, že se téhle whisce píše docela málo. Ano, může působit fádně, jestliže očekáváme nějaké zcela zvláštní příchutě a charakteristiky, ale na druhou stranu, kdyby po mě někdo neznalý chtěl, abych mu nalil "vopravdovou skotskou", asi bych sáhnul nejdřív po Taliskerce - a potom možná právě po Cragganmore. Protože to je celé, co mě u ní napadalo: moc dobrá skotská jednosladová whisky. Nebo ještě jinak - pakliže jsou whisky analytické, u kterých je nutné se soutředit a analyzovat jejich vůně a chutě, abychom nepropásli ono kouzlo, které se v nich skrývá, pak Cragganmore patří do třídy druhé - relaxační. Takovou whisku si naliju, když si otevřu knížku a zapálím dýmku - a pak jen si čtu, bafám a upíjím. Čili není to whisky Bach, ale příjemná a milá hudební kulisa pro chvíle skutečné pohody...

...si teda myslim... ;)

Láhev: Cragganmore 12 yo
Autor: Žiži
Aroma: sladká vůně s trochou lékořice, velice mírně kořeněná s lehkým nádechem kouře, medové tóny
Chuť: sladká až mírně hořkosladká, trocha koření, stopy dubu a lékořice
Dozvuk: krátký až středně dlouhý, trochu sladký, lehce dubový, špetka lékořice
Shrnutí: tyto poznámky se vztahují k lahvi zakoupené roku 2003, znovu jsem po letech ochutnal tuto whisky na konci loňského a začátkem letošního roku a vpodstatě jsem tam našel to samé co před lety, je to dobrá whisky, ale ne moc výrazná, spíš jak píše Nethar na naladění chuťových pohárků před dalším vzorkem, jakékoli ředění je tady zbytečné
Body: 78


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.