ZPĚT

Recenze:

Láhev: Booker's 7 yo + 1 mo C06-B-15
Autor: J.K.Ch
Aroma: Kožené tóny s výraznou vanilkou, karamel, cukr, kokos, cognac
Chuť: Muškátový oříšek, vanilka, karamel, Trochu cukrové řepy.
Dozvuk: Pevný silný a kořeněný s vydatným karamelem a náznakem pepsi.
Shrnutí: Jednoduše nejlepší bourbon který jsem pil. Plný, silný, výrazný, bez lihovosti a pachuti. Komplexní od vůně až po dozvuk.
Body: 90

Autor: Kobalt
Aroma: Uzavřená vůně, obilí, dřevo a lák.
Chuť: Nasládlý, trpký, vysušující.
Dozvuk: Brutálně intenzivní, koření, sladké dřevo, nakyslost.
Shrnutí: Masakr, intenzivní bourbon.

Autor: Króča
WB
Aroma: Kožená lakovost, vanilkově sladké a mastné tóny..taky lehce nakyslé..s vodou navíc pražené arašídy a řádná porce čokolády..také dřevité tóny jsou zajímavější.. prostě super :clap:
Chuť: Těch 63,7% je samo o sobě hodně znát..ikdyž té síle při druhém panáčku přivyknu, tak chytám jen základní chutě: dřevo, kůži a vanilku..pak to musí rychle dolů.. s vodou se však neskutečně rozvine a výrazně uhladí..na čokoládově sladkém základě vyniká především pikantní koření (hřebíček, skořice..) s lehce připečeným máslovým toastem :text-bravo:
Dozvuk: Bez vody rychlý a takřka spalující.. přesto jsou znatelné klasické stopy bourbonu s výraznější sladkostí.. s vodou vystupuje nugát s praženými vlašskými ořechy, řádná nálož vanilky a přiměřená dávka dřeva.. stále však hóóódně a dlooouho hřejivý a místy lehce kávový :)
Shrnutí: Bez vody je to silný protihráč, se kterým si musíte zahrávat fakt opatrně, jinak vás sežehne..přesto to není žádný "lihový" neomalenec.. i v ryzí podobě má totiž tenhle bourbon své kouzlo ;) S vodou se z něj ale stává neskutečná bomba.. Jednoznačně nejlepší bourbon co jsem zatím ochutnal :bow-blue: A jedno překvapení na závěr: " Tohle je Jim Beam!" :handgestures-thumbupright:

Autor: owarsharif
WB
Aroma: Sladke, susene ovoce, vanilka, kokos, rozinky v rumu, prezrale banany. Nevim jestli uz jsem tak mimo po tretim panaku, ale citim nekde v zadu kanagon.
Chuť: kremovita sladkost, rozinky v rumu, margot, prezrale svestky, susene ovoce.
Dozvuk: Ostry, dlouhy, palcivy, svestka, merunkovy jam, rozinky, kuze, lehce tabak.
Shrnutí: No nejakou dobu mi trvalo vyrovnat se s tou sudovou silou (asi tak pul roku :p). Ale musim rict, ze cim vic ho piju, tim vic mi tento bourbon chutna. Nadherna vune (ano, kanagon mi od detstvi voni :p), velmi dobra chut a velmi zajimavy a dlouhy dozvuk. To znamena, ze rad koupim dalsi lahev. I kdyz stejnou lahev/plneni uz jen tezko sezenu. Zkousel jsem i s vodou, mozna v aroma o trochu vyraznejsi banany, ale v chuti i celkove o dost mdlejsi.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.