ZPĚTRecenze:

Láhev: North British 16 yo 1997 Signatory
Autor: Nethar
WB
Aroma: Hodně nevýrazné aroma, nechytám skoro nic. Měl jsem teď rýmu, tak si říkám, jestli jsem to degustování neuspěchal, koukám na wb a čtu: "almost non-existent nose". Tak dobrý, trefil jsem to :-) Takové hrozně jemňoučké nasládlé cosi. Píšou máslo a já s tímto vsugerovaným dojmem souhlasím. Však ono to máslo zase tak moc nevoní. Vanilka a citrón. Po delší době se k ní vracím a chytám nějakou kyselou trávu, rebarbora třeba.
Chuť: Nejdřív sladké a pak taková normální ohnivá voda bez příchutí. Ale ohnivá je docela dost na 43 %. Ani stopa hořkosti, hladivá, to je v pořádku, i když nudné.
Dozvuk: Pepř na jazyku, jemňoučká sladká bábovka v krku. On je vcelku i dlouhý, ale nějak nemám slova na jeho popis. Fakt nějaká sladká buchta, s hodně vyváženými a málo výraznými přísadami.
Shrnutí: Grain whisek jsem zatím moc neměl a vždycky mi přišly takové dost vanilkově výrazné. Říkal jsem si, že když už někdo lahvuje grain, tak vybere nějakou fakt zajímavou. Tohle je ale takový zástupce "neutrálních" grain whisek, jak si je jako "výplň" do blendů představuju.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.