ZPĚTRecenze:

Láhev: Evan Williams Single Barrel 2004
Autor: Nethar
WB
Aroma: Hodně hodně čistě vanilkové, až tolik, že to přehlušuje tu samotnou divnou "bourbonovitost", kterou nemám rád. Med a marshmallow. V pozadí citrusy. Vkusné.
Chuť: Jemná, leč ta umělohmotnost tady oproti vůni je znát.
Dozvuk: Nahořkle americký.
Shrnutí: Není to zlé, už jsem pil nespočet strašných bourbonů, tohle jde. Dokonce vůně je přímo parádní a hodně mě nalákala, bohužel pak už to jede docela klasicky.

Láhev: Evan Williams Single Barrel 2004
Autor: josé
WB
Aroma: výrazná amerika. lakovost. mírně vanilka, plné a hutné dřevo jako bych měl v nose piliny. nějaké kyselejší tóny citrusů a letních jablek. kokos. plevová zatuchlost. nijak mě neuráží (b.2/3)
Chuť: výrazné lakované dřevo. švestky a švestkové pecky. celá skořice. šťavnaté, citrusová limonáda, grepové slupky (b.2/4)
Dozvuk: sladký. zlehka dřevo, ale hlavně švestky se skořicí. po delší době přichází trocha žitné zemitosti a hořkosti. banánová slupka a káva (b.1/2)
Shrnutí: ochutnáno v Brně v podnikovce R.Jelínka. ještě jsem se nedostal velkému testu amerik, co mám doma nachystané vzorky, ale už se těším. tohle, ne že bych úplně miloval, mi rozhodně nijak nevadí (b.0/1)
Body: 5

Láhev: Evan Williams Single Barrel 2004
Autor: lalos
WB
Aroma: Intenzivní a silná vůně. Spousta vanilky, med. Černý čaj, kyselost. Ono to fakt trošku připomíná černý čaj s medem a citronem ve velmi příjemném slova smyslu.
Chuť: Příjemná sladká a přitom silná chuť. Jablka pečená s cukrem a máslem. Pomerančová kůra.
Dozvuk: Středně dlouhý, na 43,3% docela hřejivý. Stále dost vanilky a lehká hořko-sladkost po dřevě a pomerančích.
Shrnutí: Já do těch bourbonů ještě nějak moc nevidím, ale z těch, které jsem zkoušel, mi tento fakt zachutnal. Hlavně ve vůni je příjemný, intenzivní a silný. Zbytek ale taky není k zahození.

Láhev: Evan Williams Single Barrel 2004
Autor: tornado
Aroma: Výrazné, příjemné. Nasládlá syntetičnost, med, dřevo, připálené těsto, travnatost až kytičkovost a čokoláda. Zblízka zesládne a objeví se vanilka. Po odstání zesílí čokoláda a syntetičnost získá višňovo perníkový nádech.
Chuť: Lehčí, spíš suchá, není moc výrazná. Koláčové těsto, jablkový koláč, nepatrně skořice, med, trochu dřevité nahořklosti.
Dozvuk: Jde trochu do sladka. Lak na nábytek, na chvilku jemná hořkost, vanilka. V úplném konci štrůdl.
Shrnutí: Nenáročné, ale celkem příjemné pití.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.