ZPĚT

Recenze:

Láhev: Dalmore King Alexander III
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Méně výrazné aroma než má osmnáctka i dvanáctka. Není nepříjemné, ale proti nim nenápadné. Citrony, kůže, tráva, ovoce. Osmnáctka je taková sladší a těžší, tohle je zase svěžejší, lehčí, to jsem nečekal, ale nakonec proč by ne, ten král nemusí být starý a shrbený. Myslím, že se v něm dá dlouho hledat, se čtyřiceti procenty vám to strpí. Ale hledat se musí, to osmnáctka jde víc naproti.
Chuť: Začne sladce, ale pak tak nějak hořkne a moc mě nebaví ji dlouze povalovat v ústech.
Dozvuk: Ze začátku nic moc dřevo, jak se člověk zbavuje té hořkosti z chuti, ale pak zesládne do velmi příjemné a jemňoučké vanilky a čokolády.
Shrnutí: Povedená whisky. Za ty prachy už mi to ale určitě nestojí. Jsem rád, že jsem mohl srovnat "mladý" Dalmore s vyzrálou osmnáctkou i tímhle speciálním kouskem. Každý má něco a nejlépe pro mě dopadla ta osmnáctka. Dvanáctka si to zkazí vůní, King Alexander zase nahořklou chutí.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.