ZPĚT

Recenze:

Láhev: Kavalan Solist ex-Bourbon
Autor: josé
WB
Aroma: je to sudovka, takže trochu silnější, ale i tak hladké, sladké, příjemné. čistý bourbon sud, vanilka a lehce kořenitý, asi hřebíček. (b.2/3)
Chuť: pikantní, dřevo je hodně znát - spíše taniny než vanilkovost. v té smršti jen trochu nasládlé (b.2/4)
Dozvuk: maličko nahořklý a to až skoro nepříjemně. dík % pikantní a hřejivý (b.1/2)
Shrnutí: nejvíce se mi líbila vůně. experimenty s ředěním jsem neprováděl, trocha vody by asi pomohla. jen ta cena okolo 100€ mi poněkud kazí dojem(b.0/1)
Body: 5

Autor: lalos
WB
Aroma: Ostře štípe do nosu. Hodně vanilky, nějaké květinky a papája.
Chuť: Ostrá, vanilkově sladová, drze mladá. Exotické ovoce, multivitaminová tableta.
Dozvuk: Středně dlouhý, ostře vysychá. Dřevo a kokos.
Shrnutí: Rozhodně dobrá, ze zkoušených na této masterclass asi nejslabší. Lehce nezapamatovatelná. Po přidání pár kapek vody pro mě vcelku nuda.

Autor: tornado
WB
Aroma: Oříškové tóny, ředidlo a nepatrně vanilka. Po chvilce ředidlo ustupuje a vanilka začíná dominovat. Aroma je hodně buchtičkové, bábovka. Po odstání: bábovka, těsto, vanilka, nepatrná stopa skořice a kapučína. Působí celkem sympaticky a je znatelně hutnější než ex-Bourbon Oak.
Chuť: Stopa syntetičnosti se suchým sherry. Na vyšší procenta nepůsobí vůbec ostře.
Dozvuk: Doznívá chuť, ke konci se zvýrazní suché sherry. Zanechává dojem po vanilce.
Shrnutí: Pro mě určitě zajímavější než Kavalan ex-Bourbon Oak s 46 %, ale ani zde to na nákup lahve nevidím.

Autor: tornado
Aroma: Syntetičnost dominuje a je jen zlehka podbarvena suchým sherry.
Chuť: Výrazněji ředidlo, vanilka a nepatrně oříšky. Po chvilce ředidlo ustupuje a vanilka začíná dominovat. Aroma je hodně buchtičkové, bábovka. Po odstání: bábovka, těsto, vanilka, nepatrná stopa skořice a kapučína.
Dozvuk: Doznívá chuť a teprve ke konci se tóny sherry stávají znatelnější.
Shrnutí: Pro mě o malý stupínek horší než předchozí verze s 57,1 %.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.