ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenfarclas 40 yo
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Jednoznačně nejlepší z trojice, tedy hlavně vůně, která mi fakt příjemně voní. Sladká, výrazná, vanilková, kandované ovoce.
Chuť: Spíš dřevitější kořenitost, trochu jde do umělohmotna, ale je to fajn.
Dozvuk: Výrazný, dlouhý, hodně čokolády, trochu vanilky, co bych vytknul je špetka umělohmotnosti, která mi připomněla třeba BenRiach 15 yo Sauternes nebo PX, které jsou taky výrazné a sladké a čokoládové a taky to jsou výborné whisky, ale nějakou tu až skoro "bourbonovitost" tam bohužel v miniaturním množství přidávají a tím to nejsou pro mě naprosté bomby. Jenže to je hledání pih na kráse u skvělých lahví.
Shrnutí: Třeba Radek často říká, že mu u whisky jde hlavně o chuť a ani ne o vůni. A taky říká, že má rád Glenfarclas 105. Hlavně chuť a Glenfarclas k tomu - oboje mi sem zapadá. Možná jsou ty Glenfarclasy většinou takové - nijak zajímavá vůně, ale pak intenzivnější tah na branku v puse, u těchto starších je to čokoládový sherry dozvuk. 40 je výjimka, ta i krásně voní. Ale stejnak jsem čekal víc.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.