ZPĚTRecenze:

Láhev: Gold Cock 23 yo 1992 49,2%
Autor: Duthoron
Aroma: Pryskyřice, mentol a med, docela příjemné.
Chuť: Sladová sladkost, síla koření a snad kyselé hrozny, ale moc dobře to hraje dohromady.
Dozvuk: Dlouhý, kořenĕný, po hláškách kolegů na ochutnávce také cítím švestkové pecky ale nakonec zůstane kyanidová hořkost mandlí a kostelní kadidlo.
Shrnutí: Je to velmi dobrá whisky, navíc česká, sluší jí vysoký obsah alkoholu a vĕk, chuťovĕ dost výjimečná, známkoval bych ji 2+.

Láhev: Gold Cock 23 yo 1992 49,2%
Autor: Hunter
WB
Aroma: Typické peckoviny s nepatrným slivovicovým závanem, toť pro mě poznávací značka Gold Cocku. Přezrálé ovoce (hroznové víno, datle), čokoláda. Hřejivá, lehce laková, nasládlá.
Chuť: Nasládlá, čokoládová, opět ty peckoviny a ovocná pálenka (ale už ne slivovice). Hebký, sladký šmrnc mi připomíná stylem sherry sudy, i když vím, že v nich nezrála, jen mi je připomíná. Alkohol je navíc znát, příjemně zaštípe na jazyku.
Shrnutí: Jsem spokojen, whisky z našich luhů a hájů za rozumný peníz, s ohromujícím stářím, která mi chutná. Tohle je pro mě vyšší liga než Hammer Head. Mám láhev číslo 629/1428.
Body: 85

Láhev: Gold Cock 23 yo 1992 49,2%
Autor: josé
WB
Aroma: sladké, medové, přezrálé ovoce, jablka. a asi ta slivovice. suchá dřevitost šmrncnutá načuchlostí "dřeva" černého bezu. dalo by se shrnout jako mix sladšího ovoce se dřevem. je lihově ostřejší (b.1/3)
Chuť: hlavně dřevitý (bodejť by ne po tolika letech v sudu). hodně pikantní. vysychá kořením a postupně sládne. po delším pití je lepší. huba si zvykne a dřevitost mi tolik nevadí (b.2/4)
Dozvuk: hřejivý, pikantní. dřevo už jen lehce - spíše do vlašské ořechovosti, kousky kokosu a ovocnost švestky (b.1/2)
Shrnutí: děkuji Hunterovi za možnost ochutnání, aspoň si doma nenačnutou lahev pošetřím. (b.0/1)
Body: 4


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.