ZPĚT

Recenze:

Láhev: La Mauny XO
Autor: Hunter
Aroma: Jasný agricole styl od prvního přičichnutí i ochutnání. Zprvu se mi zdál suchý, ale při delším očichávání se vynoří i sladké tóny. Míza, sloupnutá kůra z listnatého stromu, k tomu vanilka, skořice, dřevo, zachytil jsem i známé bonbóny Bari mandle (ty znám dobře z rumu Arcane). Něco čerstvosti, větrovosti.
Chuť: Agricole rum bych tady podle poznal i naslepo vzbuzený o půlnoci. Suchý, zase ta míza ze stromu, pikantní dřevo, ale bez hořkosti. Zvláštní, uhlazená chuť. Taková ta grappa dochuť, jak jí u těchto rumů říkám, je zde docela zkrocená, ale ne úplně. Někde jsem o tomto rumu četl, že jde o koňakový styl, ale mě tedy koňak ničím nepřipomíná.
Shrnutí: Se zemědělskými rumy mám trochu problém, asi nedokážu úplně docenit jejich kvality a nebudu nejspíš nikdy jejich nadšeným fanouškem. Cíleně je už asi vyhledávat nebudu, rozhodně ne hned celé lahve. Tento byl docela drahý a nákupu trochu lituju. Naštěstí mi celkem chutná, občas se v něm vynoří něco zajímavého, pak se to zase ztratí a přehluší to ten grappa šmrnc...Kvalita je z toho cítit, ale něco mi to kazí.
Body: 84

Autor: Nethar
Aroma: V podstatě bych mohl opsat pětku (Sarajishvili XO). Sladká, bohatá, perníková, rumová, ovocná.
Chuť: Taky stejné jako pětka - slabší v procentech, sladké, rozinkové, vínové.
Dozvuk: Vínový, sladký, výrazný, trochu spálený, černý rybíz, na whisky se mi to zdá až moc sladké, tak že by nějaká brandy? Dozvuk je intenzivní, ale ne moc dlouhý, snad trochu nahořklý, ale jde to.
Shrnutí: Neměl jsem bohužel vedle sebe s pětkou (Sarajishvili), ale zajímá mě, jestli neměly něco společného. Po odtajnění: Hunter píše "Někde jsem o tomto rumu četl, že jde o koňakový styl, ale mě tedy koňak ničím nepřipomíná." Já musím říct, že nejenom že mi ho připomíná, ale za brandy jsem tenhle vzorek omylem i považoval. Ukazuje se, že agricole rumy jsou opravdu hodně speciální záležitost.

Autor: josé
Aroma: jen lehce nasládlá směs čokoládovo-mandlovo-karamelových bonbónů se střídmou agricole mízou a syrovým prutem. občasné záblesky něčeho umělého - umakart. čerstvá kůže, máta, hlína a pomeranče. líbí se mi. jen je pořeba ho trochu víc vytáhnout ze sklenky (b.2/3)
Chuť: sladkost 0/3. sušše dřevitá, mírně nahořklá. přidává se pikantnost hřebíčku, citrusová nakyslost a trochu sládne. konzistencí působí spíše řídce než hutně (b.2/4)
Dozvuk: dlouhý. po odeznění chuti se prosazuje tmavá čokoláda, máta lékořice a pomerančová kůra. vysychá do práškového kakaa a zůstává zemitá syrovost (b.2/2)
Shrnutí: ona typická zemitost agricole rumů je u těch déle stařených utlumená a ohlazená, nicméně stále patrná, charakteristická a mě příjemná. je to něco úplně jiného než karibské rumy. děkuji Hunterovi za ochutnávku (b.0/1)
Body: 6

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.