ZPĚT

Recenze:

Láhev: Grant's 12 yo
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Snad ještě o trochu sladší než jednička. Přijde mi výraznější a svéráznější, přičemž zároveň jednodušší (méně různých vůní). Pomeranče. Pomeranče tam zůstávají a narozdíl od jedničky nechlastovatí.
Chuť: Hodně jemná, hladká, vodičková (asi čtyřicítka), tohle těžko urazí i křehčí publikum, ale pokud hledáte nějakého cloumáka, tak ani omylem.
Dozvuk: Jemný, hladivý, příjemný, pije se velmi jednoduše. Krásně uhlazená. Přijme mi hodně sladká. Chybí mi zde chlastovitost jedničky, což je super.
Shrnutí: Krok vpřed oproti jedničce Sherry Cask je znát. Tady není nic negativního, i když je možná trochu nudná. Nejzajímavější je ve vůni. Na druhou stranu takhle nějak by asi správný blend měl vypadat. Ještě by mohla být o ždibec levnější a je to.

Láhev: Grant's 12 yo
Autor: josé
WB
Aroma: ihned po odkrytí víčka se nakrátko objeví težší sherry ovocnost a dřevitá nasmrádlost starých sudů. to rychle mizí. zůstává čokoláda a po odvětrání dominuje vanilka a pilinová suchost american oak. včelí plástve a nějaké zelené bylinky - koriand, máta? (b.1/3)
Chuť: ajajaj, ten vzorek jsem tu už nějaký pátek měl a neudělalo mu to dobře - poněkud zmýdlovatěl. když to odmyslím, je chuť poměrně sladká. vanilka a dřevo s uhlazenou pikantností
Dozvuk: krátký, hřejivý, čokoládový
Shrnutí: porovnáno přímo s Grant's sherry cask finish, která mi přišla lepší. dvanáctka je jemnější, ale svým způsobem i nudnější. třeba ochutnám ještě někdy čerstvě nalitou. dnes proto spravedlivě bez bodů.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.