ZPĚTRecenze:

Láhev: Grant's 25 yo
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Trojka je nejméně výrazná. Je spíše svěží a ovocně kyselá než sladká. Zprvu nejhorší, po odstátí lepší než jednička a horší než dvojka (horší ve smyslu nudnější). Po odtajnění musím říct, že u starší whisky by se třeba dalo čekat, že se rozjede se zpožděním, ale nestalo se. Je jemná a opatrná, rozmlouvat jí to nebudu. Co tam je, je vlastně hodně dobré, ale je toho tam málo, resp. hlasitost je nastavená na minimum.
Chuť: V chuti je naopak peprnější a dřevitější než dvojka. Ačkoliv je to stále vodička, není taková jako dvojka. Oproti její hebkosti je víc kořenitá. Chutná tedy z trojice nejlíp.
Dozvuk: Zdaleka ne tak hlaďoučký jako ve dvojce, v prvních dojmech dřevitě nahořklý, ale ještě se to dá zvládat. Pak jsem tam chytal i kousíčky čokolády. Karamel a ovoce. Žádná nepříjemná chlastovitost.
Shrnutí: Tak nejpravděpodobnější je, že nejsem takový odborník, abych ji ocenil. Pak je tady možnost, že je předražená :-) A pak je tu možnost, že nastalo oboje zároveň. Nic proti ní nemám, je to jemná vymazlená whisky, koneckonců takový by měl být dle mého ideální blend - minimum negativ, chutný a nepříliš výrazný, prostě uhlazený, komplexní, vyrovnaný, jemný. To se zde bez debat povedlo. Rád si ji koupím. Až zlevní na čtvrtinu :-P Ale tak je to starý, tak to něco stát musí, že jo.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.