ZPĚT

Recenze:

Láhev: Metaxa Private Reserve
Autor: Hunter
Aroma: Působí opravdu vyzrále, rozinkově sladce, čokoládová vánoční kolekce, přesněji takové ty arabesky přelité čokoládovou polevou, možná až banánky v čokoládě. K tomu sladce květinové aroma (růže), přezrálé hrozny, mírně kořenité.
Chuť: Nádherně hebká, elegantní, uhlazeně medová. Rozinky, sladká čokoláda, dochuť až do lékořice, dokonce mi připomíná v dozvuku něco z rumů od Presidente Marti.
Shrnutí: Pil jsem ji s kamarádem z klasických metaxáckých malých sklenek, které byly v balení nějaké jiné metaxy. Myslím, že s glencairnem bych z vůně dostal víc, uvidíme, třeba někdy příště přechutnám s lepší skleničkou. Výborné pití. Dá se sehnat už okolo 1250 korun a podle mě je to dost dobrá investice.
Body: 91

Autor: Kobalt
Chuť: Dobrá, Metaxovitá. Takže sladká kořeněná brandy. Možná trochu vyzrálejší než 12*, zatuchlejší a výraznější, trochu méně sladká a pořád jemná.
Shrnutí: Dobrá Metaxa, dobré na večerní lenošení v křesle.

Autor: lalos
Aroma: Sladká, medová, hutně kořenitá. Muškát, nová kůže.
Chuť: Výrazně sladká, likérová. Dřevitá s kořením. Mýdlově umělá. Ledová čokoláda.
Dozvuk: Delší, sladký. Med, přezrálé hrozny, kačení mýdlo.
Shrnutí: Takto po paměti rozdíl mezi Private Reserve a 12* moc nevidím. Teda až na tu flašku, ta je parádní. Možná je trošku sušší. Celkově mi ale to koření moc nesedí. Přebíjí většinu vlivu hroznů.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.