ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenmorangie Lasanta
Autor: Anonymous
Aroma: Rozinky v medu, hutná ovocnost, mrcipán, koření
Chuť: Až dost podobná základnímu plnění(to ta nahořklost alá grep), ale jde určitě poznat nasládlost po sherry, kořenitost, připečený perník
Dozvuk: Vcelku dlouhý a suchý, červené grepy
Shrnutí: No očekávání bylo asi větší, stále je tam podobnost s Original verzí. Každopádně to je jen můj názor, při dalším přechutnání zkusím ještě přidat pár kapek vody. S vodou: Vůňe je poněkud nasládlejší, v chuti se lehce srazí až taková ta ostrá nahořklost; pro mě určitě příjemnější

Autor: Cyra
Aroma: Celkem uzavřené aroma. Oříšková čokoláda, kytičky. Suché bílé víno - nakyslost. Dřevo. Pendrek
Chuť: Lehká, sladko-slaná. Ne moc výrazná. Dřevo. Trochu pepře a kakao. Ovocně nakyslé.
Dozvuk: Trochu soli, a opět trochu kyselejších tónů. Koření, oříšky, Dřevo. Sušší.
Shrnutí: V přímém srovnání s ostaními mi přijde nejslabší. Prostě mi moc nesedí. Pořád je to lehčí styl jako 10y, je trochu ostřejší, ale chutná mi zkrátka méně.

Autor: Duthoron
Aroma: Sladká vanilka, hrozinky, sherry.
Chuť: Sladké fíky, citrusy, banán a příjemná hřejivost (budí zdání, že má víc % alkoholu než 46).
Dozvuk: Středně dlouhý, směrovaný do ořechových skořápek a příjemné citrusové hořkosti.
Shrnutí: Hezká komplexní chuť, velmi dobrá whisky.

Autor: J.K.Ch
Chuť: Sladká ovocná s mléčnou čokoládou se stopami sherry a medu.
Dozvuk: Vyvážené pozvolné jdoucí do sucha s vytrácející se sladkostí a přicházející dřevitostí s lehkou hořkostí.
Shrnutí: Dle mého je z celé základní řady Glenmorangie (10 Yo, Nectar d’Or a Quinta Ruban) nejslabší, ale není špatná.
Body: 80

Autor: Kobalt
Aroma: Silná vínovost, jemná, spíše sladší, uzavřenější, občas probleskne alkohol. mandlová čokoláda, nějaké cukroví.
Chuť: Sladká, ovocná, vínová, spíše suchá a do sucha, vzadu hořkost.
Dozvuk: Sladké dřevo, cukrová vata, hořkost.
Shrnutí: Trochu mi to zkazila ta hořkost, mám rozporuplné pocity. Mám doma ještě vzorek, tak si s ním pohraju.

Autor: Lakus
Aroma: Dub, čokoláda, rozinky a oříšky... Příjemná, příliš nedráždí.
Chuť: Velmi pomalu se rozvíjející sladkost, přes kterou se postupně dostává chuť dubu. Trošku nahořklá a kouše na jazyku, ne však nepříjemně.
Dozvuk: Moc příjemný nasládlý dub, přímo láka k dalšímu doušku.
Shrnutí: Čekal jsem rozkvetlé louky, ale dostal tu příjemnější sladkost - studentskou pečeť s dubovými tóny. Moc dobré a rozhodně zajímavější než 10 letá varianta. Rozhodně bych se nestyděl nabídnout žádné návštěvě.

Autor: Nethar
Aroma: vcelku příjemná sladká vůně - spíše dortíky, karamel a med, než ovocná či květinová sladkost, velmi milá ale neomračující
Chuť: na jednu stranu zpočátku smetanová, později však spíše ostřejší, mírně hořká, jak bych od voňavky čekal, ale ještě to jde
Dozvuk: hořké karamely a hořké ořechy
Shrnutí: hezky vonící whisky, sice místy možná zajímavější než desetileté plnění, na druhou bych ale celkově čekal ještě trochu něco "víc navíc". Každopádně mohu doporučit

Autor: Torrez
WB
Aroma: Sladká vanilka, dřevo parádní, zaprášené. Později sladce smetanové, trochu višní v čokoládě. S vodou ustupuje lihovost a sílí smetanový charakter.
Chuť: Výrazná sladkost kterou střídá sherry suchost. Olejovitá, místy dost hořká. S vodou hořkost ustupuje a zvýrazňuje se zbytek.
Dozvuk: Sušší, trochu hořké, černý rybíz. Intenzitou střední.
Shrnutí: Co dodat, tohle mi sedlo. Zatím nejlepší láhev nerašelinné whisky, co jsem měl tu čest vlastnit.

Autor: josé
WB
Aroma: sladké, vanilka. suchý čerstvý A.O., med skořice, trocha ovoce, třešní, sherry. příjemný mix. tabák. co mi trochu kazí dojem je poměrně lihový projev při zakroužení se sklenkou. (b.2/3)
Chuť: ta se mi líbí. dominantní dřevo - mix tmavého i světlého. čokoláda, sherry. hřejivé, kořenité - pepř, skořice. šťavnatá. (b.3/4)
Dozvuk: čokoládový, pikantní, sladký. hrozinky. (b.1/2)
Shrnutí: v přímém porovnání s Nectar d'Òr se mi Lasanta líbí víc. porce dřeva v chuti je pro mě akorátně odměřená. kořeněná a pikantní. tady bych se lahvince nebránil. (b.0/1)
Body: 6

Autor: joy
WB
Aroma: ovocné, sladké sherry, třešně, banány, skořice, med
Chuť: sladká, třešně, sladké sherry, koření
Dozvuk: kořenitý, dřevitý, ovocný, lehce nakyslý
Shrnutí: Pro mě asi prozatím nejlepší Glenmorangie, kterou jsem ochutnal. Nebyla ke konci tak kořenitá jako Quinta Ruban, byla krásně sherryová a ovocná

Autor: jumbo
Aroma: krásně a příjemně sladká, med a ovoce
Chuť: odpovídá vůni, úvod je hodně sladký, med, pokračuje do nějakého ovoce, na závěr se obojí spojuje v příjemnou kombinaci sladko-ovocného pití, po delší době se objevila kořeněná příchuť, je cítit i vyšší alkohol, chuť je ostřejší než u čtyřicítek
Dozvuk: ovocný, možná jablka, později příjemně hořký, krásně dlouhý
Shrnutí: úžasná whisky, slaďoučká, ovocná, moc mi chutná

Autor: lalos
WB
Aroma: Cukrovo-medová vůně s hromadou sušeného ovoce. Rozinky, datle. Sherry, dubové dřevo
Chuť: Dle očekávání sladká se sušeným ovocem, k tomu něco jako mandle v čokoládě na nanuku Magnum
Dozvuk: Delší a sladký s jemnou dřevito-skořicovou hořkostí
Shrnutí: Ze základní trojice (Nectar D’Or jsem ještě nezkoušel) je podle mého nejslabší. Je rozhodně chutná a pitelná, ale ani ne tak svěží jako 10yo, a ani ne tak plná jako QR, skoro by se mi chtělo říct zbytečná v rámci značky. Ve srovnání s ostatními palírnami je ale core range Glenmorangie perfektní

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Sladké ovoce, dřevo, čokoláda, která jde do sladka.
Chuť: Suchá, ale příjemně a kultivovaně. Není ani sladká, a naštěstí ani „kyselá“ jako QR.
Dozvuk: Sušší, středně dlouhé.
Shrnutí: Poznámky mizerné, ale pokud paměť neklame, tak tady u té sherry verze jsem byl spokojen, chutnala :-)

Autor: Žiži
WB
Aroma: spousta ovoce, rozinky, ovocný sirup, mléčná čokoláda, sladká
Chuť: plná ovocná chuť, pomerančová kůra, sušené pomeranče, grepfruity, lehce kořeněná
Dozvuk: poměrně dlouhý, ovocně sladký s kořenitými tóny, pomeranče
Shrnutí: velice příjemná whisky, sladce ovocná a kořeněná, trocha vody (2 kapky do cca 20 ml) zvýrazní ovocné a sladké tóny
Body: 84

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.