ZPĚT

Recenze:

Láhev: The Singleton of Dufftown Tailfire
Autor: Nethar
WB
Aroma: Řídká, kyselá zelenina, ne moc výrazná.
Chuť: Vodička.
Dozvuk: Čokoládový, ale slabý, krátký.

Autor: josé
WB
Aroma: bourbonové, american oak, sladké. ne moc intenzivní (b.1/3)
Chuť: počáteční sladkost se rychle mění v dřevitost až mýdlovitost. to se mi nelíbí (b.1/4)
Dozvuk: to už je v pohodě. hořkočokoládový se dřevem (b.1/2)
Shrnutí: poznámek poskrovnu, asi to nebyl žádný zázrak (b.0/1)
Body: 3

Autor: salam15
Aroma: Hruška, slad, ovoce, karamel (mléčný). Po chvíli se celkem pěkně rozvoní, ale je to dost sladká vůně až taková voňavková
Chuť: vanilk, vanilka, vanilka, hruška a slad
Dozvuk: Krátký, příjemně dřevitý
Shrnutí: Nethar mi z WLP dovezl vzorky Singletonů, konkrétně Tailfire, 12 yo, 15 yo a 18 yo. Ochutnal jsem je naslepo proti sobě.

Tailfire porazil 12 yo a prohrál s 15 yo a 18 yo. Je to jednoduchá, sladká whisky. Zajímavý je ten postupný rozvoj vůně asi tak po deseti minutách. Je ale poměrně nudná a celkem brzy se omrzí - představa, že toho mám na vypití lahev je spíše trýznivá

Autor: tornado
Aroma: Lehké, příjemné, velmi slabě podbarvené syntetičností (ředilo). Dominuje jablečný mošt, špetka skořice, kytičkovost. Po odstání jablečný mošt a náznak syntetičnosti.
Chuť: Lehká s kapkou olejnatosti. Olejnatost s postupem času trochu přidává na intenzitě. Dále med, velmi nepatrně hrušky a třešně, tvarůžkové sherry.
Dozvuk: Decentně zahřeje ústa a zvýrazní se ovocné tóny.
Shrnutí: Docela příjemná, lehčí whisky, která ale ničím moc nepřekvapí.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.