ZPĚTRecenze:

Láhev: Glenfiddich 18 yo Small Batch Reserve
Autor: AdamAaron
Aroma: Prostě Speyside :-)
Chuť: sušené meruňky, kandovaná pomerančová kůra, něco jako vůně vylouhovaného koření svařeného vína :think:
Shrnutí: Příjemné, takové nekonfiktní až mazlivé pití.

Láhev: Glenfiddich 18 yo Small Batch Reserve
Autor: Hunter
WB
Aroma: Med, ovoce (hlavně sladká jablka), pikantní kořenitá nasládlost, sladkost ovoce. Vůně je dost výrazná, veskrze příjemná, celkově bohatá. Působí svěže.
Chuť: Chuť pěkně ladí s vůní. Ovocná sladkost, med, skořice, dotek sherry, v dochuti pak čokoláda, dřevo, koření.
Shrnutí: Dlouho jsem Fiddich nepil a musím říct, že jsem si hodně pochutnal, tohle se mi líbilo. Velký dík Netharovi za vzorek.
Body: 87

Láhev: Glenfiddich 18 yo Small Batch Reserve
Autor: J.K.Ch
Aroma: Jablka, ovoce skořice, krásně voňavá s náznaky oříšků a odleželé banánové šlupky.
Chuť: Jemná chuť, ovocná, opět jablka, příjemné okrouhlá dřevitost a stopy pomerančové kůry a medu.
Dozvuk: Dozvuk je krásný sice né příliš dlouhý, ale odeznívá pomalu a plynule. Je v něm dost chuti s náznaky velmi kvalitní ovocné pálenky.
Shrnutí: Tohle se pije krásně, výborný kousek svěží, plný chuti, nenásilný. A občas se objeví v Makru ze velmi sympatickou cenu.
Body: 84

Láhev: Glenfiddich 18 yo Small Batch Reserve
Autor: StudioFranc
WB
Aroma: Zralá a sladká jablka s kapkou medu. Komplexní a velmi příjemná. Ve vůni umírněnější a decentnější než Glenfiddich 15 Solera, to však není výtkou.
Chuť: Ovocná, převládají sladká jablka, jemná a krásně kulatá. Kapka hořkosti z kůry červeného grepu, příjemná dřevitost.
Dozvuk: Středně dlouhý, sladká a ovocná dřevitost se špetkou koření.
Shrnutí: V přímém srovnání s Glenfiddich 15 Solera a Glenfiddich 12 se stává vítězem. Těsně za 15 letou Solerou která vede ve vůni, 18 letá varianta vítězí v chuti i dozvuku. Nebudu ji aktivně shánět, ale pokud někde narazím, za příjemnou cenu, rád si pořídím celou láhev.

Láhev: Glenfiddich 18 yo Small Batch Reserve
Autor: Walter
WB   WOL
Aroma: Velmi příjemná vůně medu a karamelu, která je zkombinována s ovocem plně zralým (jablka, hrušky), nepatrně nakyslým (angrešt), lehce kvasícím (jablka, hrušky), ale i sušeným (hrozinky, meruňky). Za tím vším na sebe upozorňuje čerstvá máta, měkká dřevitost, kolem dokola roztroušené koření v podobě vanilky, skořice a muškátového oříšku.
Chuť: Zřetelná ovocná nasládlost s pikantní nakyslostí, jež je dosti blízká výše uvedenému popisu. Nechybí med a karamel, i když tady jen v pouhém náznaku. Máta s kořeněnou dřevitostí si naopak drží takřka identickou sílu.
Dozvuk: Vytrácející se kořenitá dřevitost se stopami medu, karamelu a sušeného ovoce.
Shrnutí: Skutečně dobrá whisky. Jemná, zároveň dostatečně hutná. Tento styl mně vyhovuje. Oproti mladšímu Glenfiddichu 15 yo Unique Solera Reserve je zde ubráno na sladkosti, na výrazu však přidala dřevitost. Ta je sice vždy jasná a nepřehlédnutelná, ovšem rozumně odměřená.

Láhev: Glenfiddich 18 yo Small Batch Reserve
Autor: joy
WB
Aroma: ovoce, sherry, med, vše mírné, ale příjemné, záblesk hrušek, pak silnější vůně jablek, skořice, trocha opáleného dubu
Chuť: nasládlá, ovocná, dřevitá, jablka, opálený dub, skořice, chuť mírná, ale vše je dobře zaoblené
Dozvuk: jemný a kratší, nasládlý, dřevitý, ovocný se skořicí, čokoláda
Shrnutí: Oproti Glenfiddichu 12 yo velmi velký posun dopředu. Oproti Glenfiddich 15 yo Solera to sice není takový skok, ale je to stále o poznání lepší. Na 18letou whisky je to za slušné peníze a člověk si opravdu pochutná. Nebál bych si opět koupit láhev

Láhev: Glenfiddich 18 yo Small Batch Reserve
Autor: tornado
Aroma: Lehce medově nasládlé, nepatrná stopa kouře, která velmi rychle odezní. Dále dřevo a višňová dřevitost. Po odstání se přidá trochu kyselých travnatých tónů, pečená dýně, jablka a višně. Je hodně příjemné, bohužel ne moc silné.
Chuť: Lehká, nepatrně olejnatá. Zpočátku ovocnost (mango a náznak přezrálých mandarinek) a žužu. Po chvilce nastupuje decentně pálivá kořenitost.
Dozvuk: Nejprve žužu a vanilka, po chvilce se přidá dřevitá kořenitost.
Shrnutí: Hodně příjemný, stojí za hlubší prozkoumání. Ze tří porovnávaných Glenfiddich mě zaujal nejvíc.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.