ZPĚT

Recenze:

Láhev: Smokehead Extra Rare
Autor: Duthoron
Aroma: Delikátně kouřové (cítím i gumu), ale přitom osvěžené hruškou a jablky, v pozadí ještě nacházím louskané ořechy.
Chuť: Na první doušek určitá chlebová nakyslost a jemná rašelina, pokračují ořechy (ale to umí i levné značky), tady ovšem následované střídáním několika vrstev sladkosti a kouře.
Dozvuk: Takový střední, vlečka rašelinného kouře.
Shrnutí: Vůně moc pěkná,dobrá chuť, trochu slabší dozvuk. Celkově velmi dobrá whisky, opět se mi potvrdilo, že Ian Macleod má obvykle dobrý vkus. Za sebe hodnotím velmi pěknou dvojkou, s velkým plusem za nápaditý design lahve a tubusu.

Láhev: Smokehead Extra Rare
Autor: Hunter
WB
Aroma: Sladce rašelinná, trošku hlinitá, sladce gumová (pověstné kolečka z Merkuru). Nakouřená je dostatečně, čekal jsem menší vliv rašeliny, takže spokojenost.
Chuť: Popelnatá, působí na mě mladě, je trochu řídká, vodnatější na jazyku, ale přesto je to slušně rašelinná whisky. Výsledný dojem hodně zlepšuje dochuť. Cítím tu totiž velmi výrazně paraořechy a nasládlý projev kešu. To je paráda, navíc velmi originální, myslím, že kešu a paraořechy jsem si ve svých zápiscích poznamenal vůbec poprvé.
Shrnutí: Ochutnána na společné akci s Duthoronem a jeho kamarádem Pedrem. Údajně klasický Smokehead je podle zákulisní šeptandy Ardbeg 6 yo, a tato verze má být starším bratříčkem. Tak že by Ardbeg 7 yo naředěný na 40%? Popelnatý dozvuk by to mohl naznačovat... Na 100% se to ovšem asi nikdy nedozvíme. Za mě povedená whisky.
Body: 86

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.