ZPĚT

Recenze:

Láhev: Quorhum 15 Años Solera
Autor: Hunter
Aroma: Vůně je nasládlá, s kakaem a mléčnou čokoládou, kůže, závan větrového aroma. Hřejivá, sladce kořenitá, pěkně uhlazená, hebká.
Chuť: Chuť je skvěle sladěná s vůní. Velmi příjemná, pohodová záležitost. Čokoláda, kůže. V pozdním dozvuku (až s odstupem v řádu minut) je lehce cítit na jazyku mírná pachuť. Nejvíc jsme ji vnímali s josém při společné ochutnávce, při jiných ochutnávkách to bylo znát o dost míň, asi záleží i na kombinaci s jídlem. Není to nic tak brutálního, jako ta síra u Glenfarclas 105, jen asi tak 5-10% toho, co jsem zažil u Glenfarclasu. Ale maličko to udělá jakoby zvláštní povlak na jazyku, nebo jakoby byl cítit takový "ocas". Nevím, jak líp to popsat. Vadilo mi to vlastně jen jednou, jindy se to projevilo opravdu minimálně, tak se nenechte touto poznámkou odradit. Ale nezmínit to by bylo asi nefér.
Shrnutí: Další pěkný rum z produkce mé oblíbené stáje Oliver & Oliver.
Body: 86

Autor: Kobalt
Aroma: Sladký a jemný, silný a hutný. Sladké kakao, kandované ovoce, suché dřevo a hořká čokoláda, sušené třešně, suché kakao.
Chuť: Sladká a plná. Čokoláda, pichlavé ovoce - tropické a třešně, něco jako kokos.
Dozvuk: Docela plný a intenzivní, sladká čokoláda, sladké ovoce, zase ten kokos. Pak silná hořká čokoláda.
Shrnutí: Příjemný sladký rum.

Autor: josé
Aroma: měkká vanilka. přijde mi ostřejší, suchý tabák, koření, třešně. spíše rozhárané než uhlazené. marcipán. dřevo, karamel. nekonzistentní.

po naředění je lepší, více kožené, sladší, mléčná čokoláda. lehce káva - kofila, citrusy (b.1/3)
Chuť: sladkost 1/3, pikantní koření, perníkové.kyselé po kapce citronu. kandovaná pomerančová kůra, možná grepová kůra a z ní vyplývající trocha hořkosti. sládně až později.

po naředění je sladký 2/3, bez jehliček, kořenitý dojem zůstává. karamel bez nakyslosti (b.2/4)
Dozvuk: odeznívá chuť. úplně na konci se mi zjevuje jakási zvláštní umělá cukrovost - Hunterem zmíněná pachuť, těžko popsatelná. (b.1/2)
Shrnutí: vůně mě trochu zklamala. naředění pomohlo. průměrný zážitek. mám trochu nepříjemné obavy, jaká bude třicítka. každopádně děkuji Hunterovi za ochutnání. (b.0/1)
Body: 4

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.