ZPĚT

Recenze:

Láhev: Flor de Caña Centenario 18 yo
Autor: Hunter
Aroma: Vůně je, na můj vkus, příliš zastřená a nevýrazná. Jemně je cítit kůže, rozinky, skořice a hřebíček. Škoda, že je aroma tak utlumené.
Chuť: Suchá chuť, jemnost. Čokoláda, exotické těžší dřevo, krémově čokoládová dochuť.
Shrnutí: Pro mě trochu nudný rum, který dopadl obdobně, jako před lety jeho dvanáctiletý bratříček. Ale věřím, že některým bude zrovna tenhle decentní styl vyhovovat. Ochutnán v českolipském baru Egypt, kde je nabídka čítající více než 60 druhů rumů.
Body: 83

Autor: Kobalt
Aroma: Silná, rumová a lehce nasládlá. Dřevo, pryskyřice a v pozadí koření a sušené pomeranče.
Chuť: Plná, jemná a jen lehce sladká. Silně dřevitá a jemně koření.
Dozvuk: Dřevitý s kořením.
Shrnutí: Intenzivně dřevitý (dřevitě-kořenitý) a jen lehce sladký rum. Kdo má rád dřevo, ten si ho tu určitě užije.

Autor: josé
Aroma: výrazné. sušší dřevo. zelená míza (ta po odvětrání zmizela). mírně nasládlé, kokos, čokoláda, vanilka, tabák, kyselejší ovocné bonbóny. (b.2/3)
Chuť: sladkost 1/3, syrové dřevo. pikantní koření, vysychá ke dřevu. po delší době v puse sládne a čokoládovatí. (b.2+/4)
Dozvuk: bylinkový, fernet, kapky na kašel - to mě překvapilo. pak tmavá čokoláda. (b.1/2)
Shrnutí: spíše suchý rum. dřevo, čokoláda a bylinková kořenitost. (b.0/1)

Autor: tornado
Aroma: Není moc výrazné. Koňakové tóny, perník, lékořice, náznak pomerančů a stopa opáleného dřeva. Je nepatrně intenzivnější než verze Centenario 12 yo.
Chuť: Ze začátku bych na slepo tipoval vínovici. Nepatrně pálivá. Smetana, lehce medová sladkost, rozinky a perník.
Dozvuk: Hezky zahřeje ústa a bez velkých změn doznívá chuť.
Shrnutí: K objevování toho moc nenabízí, ale jinak jde o příjemné pití s decentní pálivostí.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.