ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach 16 yo Sauternes Finish
Autor: Anonymous
Aroma: prvotní závan vína, smetana, hruškové pyré, zlaté oplatky, ořechová buchta, krásná sladovost, máslová sušenka, lehce pichlavé, měkké a hladivé
Chuť: středně plné až trochu lehčí a řidší
Dozvuk: rumové meruňky, vanilková sladovost, kratší a výrazně hřejivý, s vodou mírnější, lineárnější než aroma
Shrnutí: Krásně sušenkově sladce voní, tato poloha Speyside se mi líbí, vůně je opravdu bohatá na různé charakteristiky a je určitě předčasným vrcholem této whisky. V ústech není ničím výrazná, spíše obyčejná, ale nepříjemně nepálí, jako některé whisky, "nepokouše" vás. Závěr (chuť na patře) by mohl být bohatší a delší, aromata by se v něm mohla více rozvinout, je celkově docela skromný a to i s vodou, kde se změní do nevýraznosti. Ale stále je příjemný, jen pro mě chudý. Těším se na další testování, možná časem doplním, až ji lépe prozkoumám.
Body: 85

Autor: Hunter
Aroma: Potřebuje trochu čas, není to úder do nosu, ale je potřeba trochu hledat, objevíte fíky, dezertní bílé víno, rozinky.
Chuť: Sladké botrytické víno ze Sauternes se zde hodně projevuje, v chuti vyloženě dominuje.
Dozvuk: Dochuť je poměrně krátká, ale v pohodě.
Shrnutí: Tahle whisky má hodně originální projev, rád jsem ji vyzkoušel a asi by bylo potřeba zrovna u tohohle kousku přechutnat mnohem víc, než jen jeden vzorek, zřejmě by šlo hodnocení ještě o nějaký bod výš.
Body: 83

Autor: Króča
Aroma: broskvová pecka, vanilka, štrúdl z rebarbory, místy zemitá, alkoholově pálivá
Chuť: velmi jemná až hladivá.. dominuje dřevo a je cítit kouř, přesto výrazně sladká
Dozvuk: cukrový, slunečnicové a lněné oříšky, místy hlína a chilličokoláda, dřevo příliš nezhořkne
Shrnutí: ve vůni zastřená, jinak výrazná whisky .. nečekaně příjemný pocti v ústech při popíjení

Autor: Nethar
WB
Aroma: příjemná hluboká vůně, květinově nasládlá, trocha přezrálého ovoce, máslovitost
Chuť: vyznívá mnohem silněji než 46%, ostrý kousek, ale ne hořký
Dozvuk: karamelová sladkost, pak bych tady trochu pokáral - mírná troška nahořklé umělohmotnosti, nepříliš výrazná, ale zkazila můj dojem, nicméně vše se až příliš rychle rozplyne do ztracena (bohužel?)
Shrnutí: aroma pozitivně vyčnívá nad průměrným zbytkem

Autor: sandrider
WB
Aroma: sladká vůně, rozinky, karamel, ovocná, celkově moc povedená
Chuť: sladká, ovoce - ananas, koření
Dozvuk: delší, nasládlý, rozinky a špetka pepře
Shrnutí: Velmi dobrá whisky, vůně je nejlepší, ale ani zbytek výrazně nezaostává.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.