ZPĚTRecenze:

Láhev: Courvoisier VSOP Fine Cognac
Autor: Kobalt
Aroma: Sušší ovocnost, měně sladké víno, dřevo, měkké ovoce, lehce čokoláda. Jemná.
Chuť: Jemná. Dřevo, hořká čokoláda a ovoce.
Dozvuk: Hořká čokoláda a dřevo.
Shrnutí: Sušší brandy s méně výrazným ovocem. Jemná a příjemná. Nelze říct nic špatného, ale trhák to není.

Láhev: Courvoisier VSOP Fine Cognac
Autor: Vagabond
Aroma: Jedinci s bujnou fantazií se při nádechu přenesou do ovocného sadu na konci léta, kde mezi kmeny hrušní a jabloní rostou luční bylinky a kvete divoké kvítí. Dominantní je převážně pro koňaky charakteristická jemně sladká vůně zrajících hrušek. Kyselejší tóny připomínají lesní ovoce. Vůně ve sklenici pracují a s časem se rozvínou v tóny už zmíněných lučních bylin a květin.
Chuť: Chuť je intenzivní a plná. Sladkost zrajícího sadového ovoce doplňuje hořkost po bylinách a koření. Výrazná je převážně chuť lékořice a anýzu.
Dozvuk: Dozvuk je nenáročný a relativně dlouhý. Koňak chutná po mladém dřevě a bylinách.
Shrnutí: Koňak Courvoisier VSOP je celkově povedený produkt, který zaujme jak svým vzhledem v baru na polici tak svojí komplexností ve sklenici. Jedná se o velice příjemné pití. Náročné fanoušky koňaku podle mého názoru neurazí. Naopak, jedná se o jednu z prověřených jistot v koňakovém světě. Na české poměry je Courvoisier relativně dobře známý a narazíte na něj často i na barech. Taky můžu tento koňak doporučit všem, kteří hledají osvědčený dárek na úrovni pro příbuzného, kamaráda nebo třeba doktora. Pro případné konverzace a nebo předávání daru ale nacvičte správnou francouzskou výslovnost, ať Courvoisierovi neprzníte jméno.
Body: 85

Láhev: Courvoisier VSOP Fine Cognac
Autor: Walter
Aroma: Med, vyzrálé hrozinky, broskve, kandované ovoce s převahou pomeranče, hořká čokoláda, lehce káva, exotické dřevo, kolem všeho relativně jemný a nijak rušící alkoholový závoj.
Chuť: Kořenitá, s nasládlostí hrozinek, kandovaného ovoce, je tu i hořká čokoláda, dubové dřevo.
Dozvuk: Dlouhý, hřejivý, ve finiši zůstává hrozinkovost s příchutí dubového dřeva.
Shrnutí: V základu jde o celkem solidní brandy, nesporně kultivovanější a vyváženější než VS verze (ta působí poněkud jednoduše a primárně alkoholově).


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.