ZPĚTRecenze:

Láhev: Kilbeggan Grain 8 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Lehounce ředidlo a travnatost. Je tak na půli cesty mezi North British 1997 SV a Greenore 8 yo. Výsledkem je kůže ve stylu Karibiku, s dotekem rye (lák od okurek). Jinak inklinuje do sladka.
Chuť: Výrazně řídká. Kůže se nám objeví i v chuti, sametový dojem. Kvalitou i chuťovým profilem velmi podobná G8 a NB1997 SV.
Shrnutí: Ochutnána v rámci slepého testu tří single grainů u josého. Greenore 8 yo dopadla u mě nejhůře, Kilbeggan 8 yo pak byl o něco lepší (79 bodů), a nejlépe na tom byla North British 1997 SV (82 bodů). Nutno ovšem dodat, že v chuti byly rozdíly opravdu jen minimální (známky G8 77, K8 a NB shodně 78), měl jsem z ochutnávky pocit, že všechny vzorky jsou chuťově uniformní, a tak se to zajímavější v testu odehrálo jen ve vůni, kde ty skoky byly opravdu veliké (NB 86, K8 80 a G8 75). Na nákup bych to neviděl ani u jedné, zaujaly mě tak maximálně svou vůní, a do jisté míry podobností určitých částí aroma s některými US žitnými (rye) a taky kožeností mladších a levnějších karibských rumů.
Body: 79

Láhev: Kilbeggan Grain 8 yo
Autor: J.K.Ch
Aroma: Vanilkový pudink, dub a nadrzlá ostrost mladé whisky. Ale je to vše odlehčeno jakousi smetanovostí spojenou se zmíněným pudinkem.
Dozvuk: Doznívání vanilkového pudinku trosku silnější dřevitost.
Shrnutí: Velmi zajímavý kousek. Obzvláště pokud máte rádi vanilkový pudink. Na svůj věk je docela podařená.
Body: 77

Láhev: Kilbeggan Grain 8 yo
Autor: josé
WB
Aroma: svěží citrusové. čerstvě vymačkaný citron. máta. ta svěžest je částečně způsobena i lihovostí. dřevo, ale takové zatuchlejší. k tomu sladký vanilkový shake. výrazně nezralý banán. travnatost (b.1/3)
Chuť: nasládlá, sušší dřevitá pikantnost. hřebíček. kyselonahořklost grepové slupky. částečně mandle a karamel. řídká (b.1/4)
Dozvuk: hřejivý nasládlý se stopami dřeva a kakaa (b.1/2)
Shrnutí: nic na čem bych si chtěl pochutnávat. to radši nějaký čistokrevný bourbon. v trojtestu skončila druhá mezi North British a Greenore. na dorovnání půlbodů (b.1/1)
Body: 4

Láhev: Kilbeggan Grain 8 yo
Autor: xenopus
WB
Aroma: Zpočátku ostré, pak vyčpí do ztracena. Dřevo, lehká zatuchlost, vanilka, podivně kyselé, trocha kořenitosti.
Chuť: Jednoduchá, poměrně hladká. Dřevo - tříslovaté a hořké, náznak vanilky, nezralé ovoce. Sladkost, která by dřevitost vyvážila, se nedostavuje.
Dozvuk: Téměř žádný, v puse zbydou spíš piliny a mokré pluchy než nějaká chuť.
Shrnutí: Nejhorší ze srovnání tří single grain whisk(e)y (+ Greenore 8 yo + North British 18 yo 1997).
Body: 72


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.