ZPĚT

Recenze:

Láhev: Redbreast 15 yo
Autor: J.K.Ch
Aroma: Smetana, karamel, jablíčka náznak mandlí a cukru.
Chuť: Suchá, sladovitá, po delší době sladká kovovost a lehoučký náznak rumu a stopy lesního ovoce.
Dozvuk: Slad a ovoce. Řekl zbytečně ostrý a zvláštně dřevěný finish s náznakem koření do perníku.
Shrnutí: Možná jsem neměl mít žádné očekávání, protože jsem byl zklamán. Nebo jsem jen neměl správně naladěny chuťové a čichové receptory, nebo to hold není můj šálek kávy. I hodnocení na WhiskyBase je výrazně výš. Takže plánuji přechutnání, bodové hodnocení je tedy zatím spíše dočasné.
Body: 79

Láhev: Redbreast 15 yo
Autor: xenopus
Aroma: Příjemné, spíš tenčí, už trochu alkoholové. Hodně obilné, poněkud zatuchlé bílé sudy; karamel, květinový parfém, troška medu a zeleného ječmene. Připomíná mi některé "rumové" SG.
Chuť: Vyhlazená, hezká. Piju whiskey, nebo nějaký rumíček? Kromě té rumové voňavosti obilí, tvrdý tvaroh, meruňková povidla, mléčná čokoláda.
Dozvuk: Středně dlouhý, sládnoucí. Po chvilce se projeví i trpkost dřeva, čehož brnění na jazyku přetrvává až do konce.
Shrnutí: Oproti 12 yo výraznější (i díky %), ale dozvuk byl na můj jazyk až moc agresivně tříslovatý po tom hezounkém hlaďounkém průběhu v puse. Takže oproti 12 yo lepší jen o fous.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.