ZPĚTRecenze:

Láhev: Old Pulteney Noss Head
Autor: Hunter
WB
Aroma: Lehčí styl. Sladově vanilková, ovocná (asi hlavně jablka) a k tomu na mě občas vykoukla i jakási dřevitá zatuchlost.
Chuť: Štiplavější (síla 46 se ozývá), vanilková, s čokoládou a mírnou kořenitostí. V dochuti pak dřevo a jen troška nahořklosti.
Shrnutí: Je to taková pohodová, základní single maltka. Ochutnával jsem 2x naslepo a potřetí s vědomím toho, co mám nalito. V poznámkách mám jako tip BenRiach 12 yo. Nethar pak při naší společné online ochutnávce nadhodil Balblair 2000 a podoba tam taky podle paměti byla. Dojmy v průběhu ochutnávek byly z této whisky stále stejné. Za megavzorek o objemu 1 deci mockrát děkuji Petrovi.
Body: 82

Láhev: Old Pulteney Noss Head
Autor: J.K.Ch
Aroma: Ananas, lehce umělý, vůně je taková plytčejší, s náznaky kokosu a vanilky.
Chuť: Vyloženě drzé, rumové všude samý ananas, překvapivě docela alkoholová. Stejně jako vůně je docela umělá. Kořeněná a lehce pepřovitá.
Dozvuk: Cukr, doznívání umělého ananasového aroma a jahodami a ananasem.
Shrnutí: Tohle je za mě velmi slabý kousek. Prostě tohle mi nechutná moc umělé.
Body: 73

Láhev: Old Pulteney Noss Head
Autor: Nethar
WB
Aroma: Docela štípe, nakyslé, citrusové nížiny. Občas zavoní (bohužel jenom občas!) úžasný pomeranč, rybíz.
Chuť: Mazlavá, nehořká, neostrá, ok je to.
Dozvuk: Docela dost bourbonově navoněné, pak čokoláda.
Shrnutí: Aroma spíš nudnější průměr, dozvuk rozjede, pro mě ale až moc do Ameriky.

Láhev: Old Pulteney Noss Head
Autor: josé
WB
Aroma: lehčí, lihově rušivé. hlavně nasládlé A.O. dřevo, trocha vanilky, nakyslost zelených jablek. čerstvé vlašské ořechy, banán. máslové. (b.1/3)
Chuť: hlavně dřevo A.O. a dřevitá hřejivá kořenitost, hořkost ještě celkem snesitelná, do ořechova. kapka citrusové šťavnatosti. slad. celkově sladší a bohužel chlastovitější. (b.1+/4)
Dozvuk: odeznívá chuť. sladší, karamel, mléčná čokoláda, vanilka. zachraňuje celkový dojem. (b.1/2)
Shrnutí: nenáročná whisky po bourbonu. mladě působící NASka. na základní dvanáctku nemá. do další lahve bych znovu nešel. ale zase návštěvě chutnala. (b.0/1)

Láhev: Old Pulteney Noss Head
Autor: xenopus
WB
Aroma: Lehké, svěží, alkoholické, lehce nahořklé. Slad, jablka, mandle. Trocha zatuchliny a nepřehlédnutelná hořkost. Po chvíli rumová koženost. Po vyvanutí zmizí alkoholovitost a s ním i většina charakteru whisky, zbyde taková nějaká navoněná voda, částečně připomínající tuzemák.
Chuť: Hladká, poměrně olejnatá, pepřově živá, nahořklá. Žužu a tomu podobná chemická ovocnost, slad, hnijící jablka, dubová svíravost, mokré piliny.
Dozvuk: Hřejivý, nahořklý, zatuchlý. Pepř, doznívání sladu, přezrálá jablka, hořké sudy, technický olej.
Shrnutí: Docela sprosté pití, netřeba však míchat. Porovnáváno se základní 12 yo: V barvě je NH světlejší. Ve vůni je 12 vážnější, olejnatější, vyváženější. V chuti je 12 sice míň olejnatá, ale bohatší a vyváženější. Dozvuk slanější, kulatější a jednoznačně příjemnější u 12. Přijde mi, jako kdyby se pro výrobu Noss Headu použily sudy, co už nemají potenciál na plných 12 let, tak se to prostě stočilo na šesti a smíchalo 3:1 s whisky z těch dobrých pro 12+.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.