ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glengoyne 18 yo
Autor: Botana
Aroma: Citrusy, ovoce, dřevo.
Chuť: Peckoviny.
Dozvuk: Sladký, ovocný.
Shrnutí: Poznámky jsou chudé, nijak mě nezauala. Za vzorek děkuji zombovi.

Autor: Duthoron
WB
Aroma: Vůně je taková jemná, projeví se med a sherry (takže pomeranče) a trochu zahřeje do nosu.
Chuť: Sladká a sametově smetanová. Nejvíc mi připomíná takové ty jahodové smetanové bonbony (Alpenliebe - viz níže), pak se decentně ozve koření.
Dozvuk: Středně dlouhý, kořeněný, znovu se připomene ta smetana a když všechno odezní zůstane někde vzadu duch pomeranče.
Shrnutí: Výborná whisky, překvapí chutí, která jakoby nelícuje s vůní aby se všechno sladilo v dozvuku. Mám-li něco vytknout, tak snad chybí dvě až tři procenta alkoholu navíc aby se prodloužil dozvuk. Hodnotím slušnou jedničkou s drobným mínusem za přílišné ředění. :clap:

Autor: Hunter
WB
Aroma: Těžší, laková, s hořkou silnou čokoládou, hodně těžkého dřeva, maličko ředidlová, nasládlá, pak smůla jehličnanů, trocha mentolu, větrovost a mírně polévkové koření.
Chuť: Extrémně jemná a uhlazená, zajímavý kontrast k vůni. Mléčná čokoláda, mléčné karamelky, Toffifee bonbóny.
Shrnutí: Ochutnána na společné akci s Duthoronem a jeho kamarádem Pedrem. Přijde mi lepší a zajímavější než Glengoyne 15 yo Distiller's Gold, kterou mám doma.
Body: 85

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: dřevo, kokos, nic vybočujícího
Chuť: bez hořkosti, ale spíš řidká
Dozvuk: ale tady to rozbalí, výborný finiš jdoucí do čokolády, řádově lepší než aroma
Shrnutí: Tahle mě na 5. hradecké degustaci nezaujala, dal jsem ji s Gold Cockem až na konec, ale při přechutnávce si to spravila. Nejdřív totiž začne docela nudně, ale pak to rozbalí a ten finiš je fakt dobrý.

Autor: josé
WB
Aroma: hrušky, jablka - sladkokyselá ovocnost společně se suchým dojmem dubového dřeva. vanilka a skořice. příjemné hřejivé (b.2/3)
Chuť: hladké sladkokyselé dřevo s vanilkou. vysychá a nastupuje kořenitá pikatnost. hřebíček. slad (b.2/4)
Dozvuk: sladký smetanový s dlouhou zázvorově dřevitou hřejivostí. následně přechází do spousty čokolády. koláč s jablkovými povidly. angreštový kompot. (b.2/2)
Shrnutí: není nijak extrémně výrazná. co oceňuji je uhlazenost. velmi pohodová whisky. dřevo je pro mě přesně odměřeno. poměrně sladká whisky se slušnou porcí kořenité pikantnosti (b.0/1)
Body: 6

Autor: salam15
Aroma: Hutné, grep a sherry
Chuť: Oproti vůni mi přijde řidší, sladká a příjemná. Marmeláda (citrusová) a lehce dřevo
Dozvuk: Střední
Shrnutí: Velmi dobře vyvážená, fajn whisky. Glengoyne jsem poprvé pil letos v létě v Brně s Karlem a Jerrym a získala si mne. Tyto poznámky jsou z 5. HKdegu, kde s ní přispěl Zombice. V hodnocení skončila až za Siennou, ale s ohledem na její cenu v Trave Free ji určitě předehnala, co se nákupu týče.

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: docela hutná, hodně ovocná - sladké citrusy. Smetanová sladkost, až taková bonbonová; slabě i dub a více asi spíš bourbonová vanilka
Chuť: od pozvolného začátku nabírá obrátky, ale trochu jednotvárně dub, dřevo, známky čokolády. Opět citrusy ale i s lehkou hořkostí
Dozvuk: hořkost absolutně pryč, čokoládovo smetanový dozvuk, opět i citrusy, tady je to o dost lepší. Středně dlouhý.
Shrnutí: jako spokojenost :-) docela vyvážená 18-ka za solidní peníze, co šla tenkrát sehnat.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.