ZPĚT

Recenze:

Láhev: Plantation St. Lucia 2003
Autor: Hunter
Aroma: Tak něco takového jsme tu ještě neměli. Zvláštní laková (spíš ředidlová) vůně, která je zároveň nasládlá. Najdeme tu opečené ovoce, pečený banán, trochu mízy v agricole stylu, čerstvá třtinová šťáva, třtinový cukr, exotické dřevo, je cítit i náplň klasických československých rumových pralinek (ale hodně zesílená).
Chuť: Při první ochutnávce mi přišel o dost silnější, než udávaných 43%, ale postupně jsem si zvykl a už bych přes 50% nehádal. Tenhle rum je hodně medicinální (asi byli na školení u Angostury), brutálně ředidlová (vím, zní to hrozně, ale myslím to v pozitivním smyslu),je v tom medicinální suchost smíchaná s ovocnou sladkostí, která je hodně výrazná. Míchá se nám tu i agricole příchuť, ale opět v dobrém, i nějaké citrusy se najdou. V dochuti štiplavá kořenitost, skořice, hřebíček (ten hlavně), medicínskost, přitom je suchá i nasládlá dohromady.
Shrnutí: Ochutnán s josém na naší českolipské akci a pak ještě hodněkrát. V lahvi už moc nezbývá, ale už mám koupenou další. Tohle je další skvělý objev, úžasně originální rum. Nevím, jestli podobný charakter je typickou známkou rumů z tohoto malého ostrůvku, protože jsem jiný rum ze Svaté Lucie ještě nepil, ale umělecký dojem a originalita je za plný počet bodů. Zároveń ale musím upozornit, že to není úplně styl, který bude chutnat většině, což už jsem si vyzkoušel. S josém jsme se na kvalitách shodli, ale další dva mí parťáci to nadšení nesdíleli. Takže pokud možno napřed ochutnejte před nákupem. Čímž se dostávám k další silné stránce tohoto rumu, a tou je cena. Dá se sehnat za sedm stovek, což je paráda.
Body: 91

Autor: J.K.Ch
Aroma: Velmi příjemná svěží velmi nezvyklá a těžko uchopitelná vůně, kterou trochu ji kazí náznak acetonu. Je nasládlá, s náznakem sušených meruněk a vanilky.
Chuť: Med, propolis, zvláštní umělost, biskupský chlebíček. Ve vůni to není, ale v chuti se projevuje jakoby převtělení vůně svíček z čistého včelího vosku do chuti.
Dozvuk: Třtinový cukr, hřebíček skořice i v dozvuku je propolis a to ještě výrazněji než v chuti.
Shrnutí: Zvláštní rum z těch co jsem ochutnal, vybočuje z řady asi nejvýrazněji. Myslím si, že tenhle bych určil ve slepé ochutnávce přesně. Je to zajímavé pití s velmi příjemnou cenou. Ale svým netypickým projevem si asi nezíská každého.

Autor: Nethar
Aroma: První dojem - suchý rum. Taková ale umělohmotná rumová vůně. Není mi to příjemné. Čerstvě nařezané PVC :-) Pak je to sladké, vanilkové.
Chuť: V chuti to je chvíli sladké, pak taky přejde do té umělé hmoty. Nejede mi.
Dozvuk: Středně dlouhý, linoleum, umělá hmota. Strašně plastové. Těžko se mi to popisuje nějak podrobněji, protože mi to fakt strašně nechutná.
Shrnutí: Vadí mi ta umělohmotnost a děsím se, jestli to není časem stráveným v lékovce, protože než jsem se probral záplavou všeho pití k této sadě, trvalo to asi rok a půl (a toto je první vzorek, který z ní zkouším). Vzpomínám, kde jsem takovou pachuť cítil, protože mi takhle přesně jedno pití nechutnalo. Hledám v recenzích a nenacházím, až si vzpomenu - Gold Cock Slivovitz Finish, takovou umělohmotnost jsem ve sklence cítil na pražské ochutnávce. Taky byl dost sladký. Třeba tam najdu nějakou spojovací linku. Každopádně hnusné, ale může to být lékovkou (po odtajnění můžeme "v klidu" říct, že to lékovou není :-)).

Autor: josé
Aroma: sladké, silné. hlavní je zvláštní a těžkoposatelná složka, kterou jsem u žádného jiného rumu necítil a ta je teda výrazná. při prvním přivonění jako lak nebo mořidlo na nábytek. nějaké exotické dřevo - kafr. trocha mízy, koření, houby. to se mísí se sladkým ovocem, banány. káva a možná trochu kouře. hodně netradiční a originální vůně. po odvětrání z něj mám takový suchý dojem - piliny (b.3/3)
Chuť: sladkost 1/3. exotická dřevitost. sušše svíravá až do hořka. kandovaná pomerančová kůra. pikantní jehličkově hřejivý. objevuje se karamel a sládne s pár kapkami citronu navrch (b.3/4)
Dozvuk: odeznívání dřeva. sladkost, koření, větrovost a kokosové mléko. dlouhý. mihne se pocit agricole zemitosti (b.1/2)
Shrnutí: originál každým coulem, hodně netradiční. honem si objednávám celou lahev. v Plantation opět nezklamali (b.1/1)
Body: 8

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.