ZPĚTRecenze:

Láhev: GlenDronach Cask Strength Batch 4
Autor: Hunter
WB
Aroma: Celkem silná a hutná vůně, výrazně v sherry stylu. Mléčné karamely, nasládle kořenitá. V přímém srovnání s CS3 voní znatelně příjemněji. U CS3 je méně sherry, vůně je tam více plochá.
Chuť: Na svá procenta působí uhlazeně, pitelně i bez ředění. Hodně dřeva, silné tmavé čokolády, lehce je tu i nasládlost. Sherry je tu méně, než v chuti.
Shrnutí: Ochutnána v přímém dvoukolovém srovnávacím testu s CS3. Trojku mám otevřenou celou láhev, čtyřku jsme měl velký vzorek od Cyry, ale mám doma i celou láhev, kterou nechám pár let ještě uležet a pak uvidíme, jestli se věk projeví tak pozitivně, jako tomu bylo u jedničky. Tam jsem v premiéře hodnotil 88, ale s odstupem tří a půl roku pak 93. Možná se někdo bude podivovat nad tím, že přece whisky zraje jen v sudu a v lahvi už ne, ale je to k polemice. Ač tedy nezraje, tak určitě "stárne", prostě něco se s ní v té lahvi samozřejmě děje. Ale to jsem odbočil a bylo by to na jiné, delší, povídání.
Body: 87

Láhev: GlenDronach Cask Strength Batch 4
Autor: Nethar
WB
Aroma: Ach a čtyřka zase zaválí, intenzivnější než 2 a 3, možná dokonce i než jednička. Je zpátky výrazná sladkost, řekl bych marcipánová. Vanilka, povidla, švestky, to se táhne neodmyslitelně celou řadou stále. S vodou se rozvinou pěkné ovocné tóny (na úkor toho marcipánku), ale lepší bez vody. Skořice, pomerančová kůra.
Chuť: Pěkná, nasládlá, perníková, povidlová.
Dozvuk: Těžko vymýšlet něco moc nového, opišme si v základu předchozí batche. V těch přídavcích, které rozhodují - kandované ovoce, skořice, perník a úchvatná čokoláda.
Shrnutí: Konečně jsem si udělal čas a porovnal mezi sebou napřímo batche 1-6. Děkuji za tuto možnost Senoyovi, od kterého mám většinu vzorků. Doposud jsem to tak nějak šmudlil jeden tady, druhý támhle. Vzorky jsou to velmi podobné, a když jich máte šest, brzy z toho zblbnete, přesto tam jsou rozdíly nejenom ty, které si namlouvám, ale i skutečné ;-) Ale ať jsou větší nebo menší, všechno to jsou skvělé whisky a v téhle řadě doposud nešla s nákupem udělat chyba. Projížděl jsem je všechny zároveň víckrát sem a tam a napřeskáčku, zkoušel jsem i přidávat trochu vody (nejdřív pár kapek, potom řekněme lžičku). Za mě nejlepší asi čtyřka, což mě těší, protože shodou okolností mám od ní doma celou láhev (díky skleróze bylo ověřeno až po testu), v závěsu hned jednička. Dvojka a šestka dejme tomu horší, ale jako v rámci téhle řady, furt je to pochoutka. No a tři a pět tak nějak mezi. Ale je to skoro hřích je nějak řadit, pokud nejste opravdu fajnšmekři jako třeba Senoy ;-) nemusíte to moc prožívat, každý batch je trefa do černého. Ten batch umí to a ten zas tohle, hlavní je, že jsem po takovém testu veselý.

Láhev: GlenDronach Cask Strength Batch 4
Autor: josé
WB
Aroma: sladké. nejsladší. jemné. třešně, maliny, karamel, žužu, slad a vanilka. pastva pro nos (b.3/3)
Chuť: sušší, až svíravá a drhnoucí. dřevo, dík % hodně pikantní, kořenitá (b.2/4)
Dozvuk: hřejivý, piknatně dřevitý. sladký (b.1/2)
Shrnutí: hlavně vůně mě dostala. poohlídnu se po celé lahvi. (b.0/1)
Body: 6

Láhev: GlenDronach Cask Strength Batch 4
Autor: joy
WB
Aroma: lehké sherry, šťavnaté ovoce, vanilka, jablka, maliny, třešně, lehká nakyslost, kokos, hrušky, skořice
Chuť: sušší, nasládlá, sherry, dušené ovoce, silnější koření (% alkoholu jsou znát), dřevitá, svíravě ovocná
Dozvuk: kořenitý, pikantní, dřevitý a ovocný
Shrnutí: Vůně je perfektní. V chuti je taky hodně příjemná, jen ten dozvuk je takový jednodušší, ale bude to asi způsobeno vyššími procenty. Tohle stojí za celou láhev


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.