ZPĚT

Recenze:

Láhev: Quorhum 30 Años Solera
Autor: Botana
Aroma: Sladké, příjemné, hebké, uhlazené, hnědý cukr, trocha hřejivého koření (hřebíček, skořice, muškátový oříšek), rozinky, sušené ovoce (švestky, meruňky), pomerančová kůra.
Chuť: Sladká, jemná, opět sušené sladké ovoce (fíky), mléčná čokoláda, bílá čokoláda (vanilka).
Dozvuk: Jemný, uhlazený, čokoládově sladký.
Shrnutí: Co na to říci - je to rum! Sladký dobrý rum, na takové to domácí mlsání. Za vzorek děkuji josému.

Autor: Hunter
Aroma: Nádherně plná, bohatá, hebce sladká vůně. Asi bych ve slepém testu hádal Panamu, stylově mi připomíná Abuelo 12, Nation Panama 21, ale i můj nejoblíbenější rum od Presidente Marti ( z Dominikánské republiky). Med, cedr (ten je tu hodně silný a výrazný), mléčná čokoláda, medovina, lékořice, cedrová dýha, občas větrovost přechází až do závanu bourbonu.
Chuť: Velejemný, hebký na jazyku, s pikantní cedrovo-dřevitě-medovou chutí, s nasládle kořenitým dozvukem. V dochuti možná náznak plastovosti, jakou jsme našli u Quorhum 15. Ale to už jsem asi hodně přísný a hledám pihy na kráse.
Shrnutí: Opulentní vůně, smekám, stylově mi sedla, tohle je přesně to, co v rumech hledám. Chuťově ale na vůni lehce ztrácí, stejný dojem měla i přítelkyně, které jsem dával ochutnat. Ve výsledku ale i přes drobné výhrady parádní záležitost. Díky josému za vzorek!
Body: 93

Autor: josé
Aroma: hutné, těžší, sametové. sladce medové. karamel, vanilka, dřevo a hodně banán v čokoládě. těžší květinová vůně - možná jasmín. kůže. je uhlazené, harmonické. k úplné dokonalosti trochu chybí (b.2/3)
Chuť: sladkost 2/3, medovinově sladký. slušně hustý. slabá ovocná kyselkavost, kovovost, třešně s tóny dřeva, přechází do koření (hřebíček, skořice). postupně začíná hřát a jehličkovat. jemně brní, jako když jazykem zkoušíte nabití ploché baterie. (b.3/4)
Dozvuk: dlouhý. sladce ovocný, opálené dřevo, pomeranče, třešňový kompot s trvajicí kořenitou pikantností (b.2/2)
Shrnutí: velmi příjemný rum. navíc s nejvyšší číslovkou na etiketě, co jsem kdy měl. hezky se pije. uhlazený dominikánský styl. oddechl jsem si, že na umělou sladkost jako u 15 jsem nenarazil. na HK degustaci byl v kombinaci dezertu s praženým kokosem úžasný (b.1/1)
Body: 8

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.