ZPĚTRecenze:

Láhev: Clos Martin VSOP Armagnac
Autor: Vagabond
Aroma: Aroma je alfou a omegou tohoto Armagnacu. Pečlivá příprava a delší vyzrálost než předepisují normy nechává vyniknout komplexnějším tónům, než by člověk u kategorie VSOP očekával. Z ovocných vůní zaujmou hlavně aromata lesního ovoce a pozvolna se uvolňující esence hořkých bylin. Nejvíc si však užívám krémovitost zakysané smetany a jemně štiplavou, hutnou vůni čerstvého pečiva. Co dělá tuto lahev výjimečnou jsou náznaky pyžmovitosti připomínající staré kůže a lakovaný nábytek jako z antikvariátu. Tyto tóny jsou typické až pro velice vyzrálé eau-de-vie a považuju za velký přínos, že si je v této cenové kategorii můžu zakusit.
Chuť: V případě Clos Martin VSOP platí příměr co v nose, to na jazyku. Velice příjemná, lehce štiplavá krémovitost zakysané smetany se přenese i do úst. Při delším převalování nápoje na jazyku vystoupí i jádrové tóny mandlí a zralých vlašských ořechů.
Dozvuk: Dozvuk je příjemně dlouhý, bylinkově hořko-sladký. Nejvýraznější jsou chutě lékořice a anýzu.
Shrnutí: Clos Martin VSOP můžu jednoznačně doporučit všem, kteří chtějí začít objevovat vyzrálejší, komplexnější chutě Armagnaců. Není to rozhodně brandy pro začátečníky a už vůbec né párty drink. Když si na ni najdete klidnou chvíli, budete mít příležitost odhalovat a rozebírat její strukturu a nezačně vás ani po několika večerech nudit. Svým charakterem navozuje příjemnou, nostalgicky rozjímavou náladu. Co tomuto nápoji chybí k dokonalosti je výraznější obal, který by mohl být během vychutnávání obsahu obdivován a nebo který by dělal dojem na návštěvy. Snad ale právě díky tomu dosahuje Clos Martin VSOP velice vysoké hodnoty poměru cena/výkon. Obsah vítězí nad formou.
Body: 89


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.