ZPĚT

Recenze:

Láhev: The Balvenie 14 yo Golden Cask
Autor: Anonymous
WB
Aroma: slad, oplatky, máslová sušenka, karamel, mléčná čokoláda, smetanový krém, vanilka
Chuť: sladké, výrazné, silné
Dozvuk: toffife, třená bábovka, máslová sušenka, Esíčka, štiplavá sladkost, středně dlouhý, čerstvé pečivo, zlaté obilí při západu Slunce :D
Shrnutí: Už po přivonění k zátce jsem si vzpomněl na Balvenie Doublewood, takže zdá se, že Balvenie si udržuje jistý profil palírny ve svých whiskách, který jde snadno poznat. Vůně je krásná, necítil jsem v ní žádné ovoce, zato spoustu máslových a vanilkových tónů, které se nádherně doplňují a dělají měkký a přívětivý dojem. Tělo je na jazyku okamžitě sladké, výrazné a silné, díky vyšší koncentraci alkoholu (47,5 %), která jde poznat. Chuť a dokončení v podstatě kopírují vůni, opět vanilkové, sušenkové, máslové tóny, s vodou jemnější a nežnější. Celkově jsem moc spokojen, takový profil nekouřové whisky mi jednoznačně sedí.
Body: 90

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Intenzivní sladká perníková vůně, medové Highlands v plné kráse, v určité vzdálenosti v pozadí stojí pevná jemně zaštipující pomerančová stěna, která dokresluje celkový výborný zážitek
Chuť: překvapivě docela kořeněné a pikantní, nepatrná nahořklost obvyklá u podobných navoněných whisek. Tu peprnost jsem přičítal nejprve tomu, že jsem s ní začal, ale další kola ochutnávky to vyvrátila, je opravdu mnohem ostřejší (po odtajnění to může být i procenty, i když ten rozdíl není zase tak velký)
Dozvuk: hořce karamelový, takový drsnější, hrubější, ale dlouhý a kvalitní
Shrnutí: z testované trojice jednoznačně nejlepší vůně, chuť sedne těm, co mají rádi trochu ostřejší pití, dozvuk je potom taky docela zajímavý svou hrubostí. Chutnala mi, doporučuji aspoň vyzkoušet

Autor: josé
WB
Aroma: sladší ovocné se suchým bourbon dubem. sladká bílá čokoláda, trochu kokosu. máslové sušenky, malinové žužu. pár kapek vody pomůže od lihové ostrosti (b.2/3)
Chuť: štiplavá, pikantní (asi dík %). sušše dřevitá, sládne (b.1/4)
Dozvuk: pikantní, odpovídá chuti. hřejivý. tmavá čokoláda (b.1/2)
Shrnutí: škoda, že v chuti je jednodušší, až nevýrazná. v porovnání se základní 12 DoubleWood zaostává, nicméně příbuznost je znát. až dodatečně zjišťuji s překvapením staření v sudech po rumu. no, může být. sladkost ve vůni jsem tipoval spíše na bourbon. (b.0/1)
Body: 4

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.