ZPĚT

Recenze:

Láhev: Gold Cock 20 yo 1995 49,2%
Autor: Hunter
WB
Aroma: Nastrouhaná jablka do štrůdlu, skořice, švestky, pikantní dřevo, čokoláda, slivovicová větrovost.
Chuť: Skořice, štrůdl, pikantní alkoholová linka, odleželá nastrouhaná jablka, nasládlost.
Shrnutí: Mám lahev 134/2004. Takový GC standard.
Body: 84

Autor: J.K.Ch
Aroma: Zatraceně ostrý alkohol, který kouše do nosu, takže na podruhé opatrněji. Při opatrnějším přičuchnutí jdou cítit povidla a sušené švestky. Trpkost kyselého jablka.
Chuť: 49.2 % při kterých je tento nápoj lahvován je docela cítit až perlivostí, v chuti je hodně ovoce jemný náznak sladu a vliv dřeva je velmi opatrný bez jediného náznaku hořkosti jen lehoučká trpkost která se proplazí až do dozvuku.
Dozvuk: Jemně ovocný dozvuk po ovoci ovšem takový který by tomuto nápoji mohla závidět prakticky jakákoliv ovocná pálenka. Dozvuk je dlouhý a perlivost z chuti si jakoby zachovává.
Shrnutí: Když vynechám HamerHead 23 Yo tak tohle je whisky, který může české republice na rozdíl od mladších bratříčků dělat dobré jméno. Ale propíjel jsem se k ní dobré čtvrt láhve. Ze začátku jsem koupě spíš litoval. Teď už si ji s chutí naleji. Horší je to u whisky, kde je tomu naopak.
Body: 80

Autor: Kobalt
Aroma: Hořká čokoláda, syrové dřevo, jehličí, hlína, medová sladkost.
Chuť: Ostřejší, hořké dřevo, suchost, hořká čokoláda a ovocná sladkost.
Dozvuk: Hořké dřevo s čokoládou, jehličí, větrovost, celkové ostřejší.
Shrnutí: Intenzivní a trochu nevyvážená whisky, ostudu nedělá, rozhodně si GC ještě někdy zase dám.

Autor: josé
WB
Aroma: klasická dubová goldcock dřevitost. nasládlé, špetka vanilky a kokosu. přijde mi sladší než CS. celkově jednodušší. (b.1/3)
Chuť: dubová, laková. sušší. maličko nakyslá. brní po stranách jazyka. zelené švestky. karamel, čokoláda. přijde mi překvapivě více pikantní než CS. (b.2/4)
Dozvuk: výrazně čokoládový - ledové kaštany. sladké dřevo. příjemný. syrový prut. že by kouř? (b.1/2)
Shrnutí: v přímém porovnání je tato pikantnější než CS. zvláštní. každopádně příjemně pitelná. (b.0/1)
Body: 4

Autor: joy
WB
Aroma: švestky, silné koření štípající do nosu, dřevo, propolis, vanilka
Chuť: nasládlá, ostřejší, koření, vanilka, dřevitá
Dozvuk: delší, kořeněný, dřevitý, švestky, propolis
Shrnutí: Když pominu ten alkohol, který docela škrábe v nose, tak je to docela zajímavý počin. Každopádně se Jelínek zlepšuje a poslední kousek Virgin Oak je fakt povedný, až na tu typickou goldcockovskou dřevitost. Pravděpodobně bych se sžil i s touto

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.