ZPĚT

Recenze:

Láhev: Big Peat Christmas Edition 2015
Autor: J.K.Ch
Aroma: Při prvním přičichnutí mě napadlo: "CELP". Ale nakonec se začal rozkrývat a krom těžkého uzeného kouře, a mořských chaluh a řas jsou zde tóny citrusů hlavně mandarinek, slabé tóny vanilky, travnatá svěžest a sladkost. Rajčatový džus a soda.
Chuť: Opět velmi silně kouřová, sladká ovocná. Cereální s anýzem a fenyklem. Meruňky, slad a med.
Dozvuk: Dozvuk je medově kouřový,nebo spíš kouřově medový? Prostě kouř je silnější. Tóny moře, výrazná délka a meruňový kompot.
Shrnutí: Tahle láhev mě docela bavila na dně zbývá necelá deci. Ale po další se ohlížet nebudu, snad jiný ročník. Třeba 2016 nebo 2017.

Autor: josé
WB
Aroma: nasládlá suchost dřeva, zelené ořechy, rybízí koláč s drobenkou. těžší kouř, mořské řasy, mango. (b.2/3)
Chuť: nasládlá, výrazně ořechově dřevitá. nahořklá, bobkový list. drhne. pikantní, hřejivá. citrony, kůra, šťavnatá, zázvor. (b.3/4)
Dozvuk: sladký, kouřový, dřevo, toffo, pikantní čokoláda. (b.1+/2)
Shrnutí: i ve své síle pitelná, hladká. při porovnání s ročníkem 2016 se mi u 2015 líbí o fous víc vůně, kdežto v chuti je to obráceně. (b.0/1)

Autor: zyki
WB
Aroma: kouř, červené ovoce bez cukru, stopa neurčité zatuchlosti
Chuť: uhelný kouř, výraznější než v aroma, doplněno ovocnými tóny, ve kterých se objevuje trochu cukru, časem nějaké koření, přináší mírnou ostrost
Dozvuk: dlouhý, převažuje kouř, z koření přetrvává stopa anýzu
Shrnutí: vánoční Big Peat tradičně potěšil, po porovnání se vzorkem 2014 nejsem schopen říct, který byl lepší, drobné rozdíly jsem našel:

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.