ZPĚT

Recenze:

Láhev: Tullibardine 1993 Sherry Wood
Autor: Hunter
WB
Aroma: Zajímavé aroma. Jeho profil je těžší, mísí se zde hutné sherry s borovým lesem, dokonce jsem zaznamenal i slivovicové tóny ve stylu Gold Cocku, dále pryskyřice, sladkost ovoce, leštěnka, karamel a trochu "smarádeček", myšleno ale v dobrém.
Chuť: Plná, výrazná v chuti, působí silněji než na 46%. PX je tu znát, dodává zde těžkou ovocitost, čokoládu a hutnost. Táhlá a uhlazená v dochuti.
Shrnutí: Poprvé jsme ji společně s "bratry" ochutnali během naší společné degustace na podzim 2015 v HK. Líbila se mi už tam, ale doma jsem pak s odstupem času přechutnal dovezený vzorek a hodnocení ještě zvedl. Nádherně sladěná, nadprůměrně dobrá whisky, stejně jako Kilkerran 6. Króča dobře vybral.
Body: 88

Autor: Króča
Aroma: višně v čokoládě s velmi jemným rašelinným podtextem dopňuje zuhelnatělé dřevo..po delší době ve sklenici se mi zdá vůně poněkud slaná :think:
Chuť: poměrně suchá s likérovými pralinkami, sušenými švestkami a připáleností..
Dozvuk: nugát, čokoládové cookies, lakované dřevo a kandované ovoce
Shrnutí: vůně je taková uzavřená, jakoby nesmělá, což lehce kazí výsledný dojem z této whisky, který je jinak moc dobrý a zajímavý..na degustaci ode mne dostala 85 bodů a třetí místo, což ji zůstalo i po domácím přechutnání..na festu bych se rád podíval produkci Tullibardine více na zoubek :)
Body: 85

Autor: Nethar
WB
Aroma: Velmi výrazná sladkost, svěží ovoce, typově jako portské, nejdřív švestková sladkost, pak svěžejší kyselost. Sladkost lučního medu, krásná vůně.
Chuť: Vyvážená a lahodná, ostřejší, ale správně nadávkovaná, příjemně kytičková.
Dozvuk: Sladce čokoládový dozvuk, koženitě čokoládová ovocněmedová sladkost :-) Ale přitom to není vysloveně nějaká přeslazená whisky, to svěží ovoce to vyvažuje.
Shrnutí: Króčova láhev z X. degustace BR. Při přechutnávce jsem neporovnával s předchozími poznámkami, takže zajímavé shody: Vůně - švestičky, chuť - ostrost, dozvuk - čokoláda. Moc dobrá whisky.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.