ZPĚT

Recenze:

Láhev: Torres 10 Gran Reserva Brandy
Autor: Kobalt
Aroma: Samozřejmě víno, spíše do suššího stylu. Vůně je nasládlá a objeví se jemná kořenitost.
Chuť: Sladkost přezrálých hroznů, plná. Hořká čokoláda a sladké dřevo. Je lehce ostřejší a objeví se lehce taková trpkost.
Dozvuk: Po sladkém vínu, troška čokolády, troška dřeva, troška koření.
Shrnutí: Pohodová brandy zase jiného stylu, neurazí ale taky nějak nenadchne.

Autor: Nethar
Aroma: Hutná barva připraví na extra intenzitu, ale ta tam není. Je to docela jemné, nasládle rumové.
Chuť: Rumovo pomerančový likér s nižším obsahem alkoholu.
Dozvuk: Nejdřív trochu hořké, pak směs kořenité metaxy, pomerančů a nějaké brandy.
Shrnutí: Nevím, tady jsem ztracen, ale podle mě je to spíš nějaká brandy než whisky. Po prvním dnešním vzorku mě to příjde i méně procentní než 40.

Autor: Vagabond
Aroma: V nosu dominuje výrazné citrusové aroma, nasládlé po hroznovém cukru a exotickém koření. Štiplavost může někomu (třeba mně) připomínat bonbóny lipo. To bohužel nezní v kontextu recenze "imperiální brandy" příliš lákavě. Vůni také chybí větší komplexita.
Chuť: Chuť je už o něco pozitivnější. Aroma citrusů je příjemně osvěžující a i kořenitost dubového dřeva se na jazyku chutně projeví ve formě skořicových a vanilkových tónů.
Dozvuk: Dozvuk je nahořklý, dřevnatý, grapefruitový. Chutě příjemně doznívají.
Shrnutí: Katalánská hrdost a dost možná i pokus o rozdmýchání zašlé, katalánské slávy. To jsou důvody, proč mi zevnějšek neříká to samé co obsah láhve. Pokud by tato brandy byla provedená ve stylu letního, mírně luxusního párty drinku s odpovídajícím obalem, bylo by hodnocení lepší. Svou chutí ale Torres rozhodně neurazí. Naopak, je příjemně letní a osvěžující. Ideálně si tuto brandy představuju třeba v placatici na letní výlet nebo do koktejlu během večera. Poněkud slabší aroma nedovolí si vychutnat vážnější, dlouhodobější prozkoumávání. Výsledným skóre Torres 10 Gran Reserva nedosahuje vysokých pozic, ale své příznivce a příležitosti si určitě najít může.
Body: 68

Autor: vojt466
Aroma: Vůně je suchá, zároveň plná a zakulacená - zralé banány, hruškový kompot, sušené švestky, probleskující dřevitost a alkohol
Chuť: Ve skoro až rumové chuti vytupuje sušené tmavé ovoce - rozinky, fíky, dále macerované višně, místy lehce citrusy, vanilka a koření
Dozvuk: V dozvuku kořeněné, čokoládové, opět jsou cítit rozinky
Shrnutí: Překvapivě dobré i když si dokážu představit ještě o něco intenzivnější chuť, možná by neškodilo přitlačit na obsahu alkoholu. Asi zkusím nějakou starší variantu.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.