ZPĚT

Recenze:

Láhev: The Quiet Man 8 yo
Autor: Kobalt
WB
Aroma: Slabá, zatuchlé obilí, bonbony Lipo, stopy dřeva, kyselé ovoce a sladkost.
Chuť: Sladká, Lipo, trpká svíravost, perlivost, sladké dřevo. Jednoduchá.
Dozvuk: Lipo, sladký a bonbonový, sladká obilnost.
Shrnutí: Překvapivě dobrá, spíše jednoduchá ale jemná a příjemná. A Lipo-vitá.

Autor: Marvin
WB
Aroma: Sladké, citrónová pěna, trochu anýzu.
Chuť: Sladší, citrónové želé.
Dozvuk: Chlebový, nahořklý (tonik). Hořkost až trochu nepříjemná.
Shrnutí: Tohle se moc nepovedlo, někteří u stolu tu hořkost shledávali až nesnesitelnou a s obtížemi ji dopíjeli. Pro mě byla ještě snesitelná, ale nic moc příjemná. U takto mladé whiskey, navíc s tímto dozráváním bych očekával jiný chuťový profil. Jinak existuje i stejnojmenný blend, bez udání stáří.

Autor: Pet
Aroma: Bílá čokoláda, jablka, hrušky, nugát, citronová kůra.
Chuť: na začátku sladká, pak zhořkne. Šlupky z jablek, na konci po toniku.
Shrnutí: Taková nijaká. Na konci mi hodně vadila toniková hořkost.

Autor: josé
WB
Aroma: sladké, lehké, AO. lehce pomerančové, pouťové bonbóny, meruňky. dobrý. (b.1+/3)
Chuť: vodovatá. cukrová voda. mírná dřevitost, kořenitě pikantní. vanilka, kapka grepu. (b.1/4)
Dozvuk: pikantní hřejivost, citrusy, lihová hřejivost, větrovost. lehce dřevo, zelené. (b.0+/2)
Shrnutí: na masterclass byla ve sklepení celkem zima, tak to mohlo mít vliv na celkový dojem. obyčejná, pochlastávací whisky. nic bohatého, ale v zásadě pitelné. (b.0/1)

Autor: tornado
Aroma: Zdálky lehčí, celkem příjemné. Syntetičnost s ovocnými tóny portského, vlašské ořechy, ovesná kaše. Zblízka opět syntetičnost a dále travnatost, med, bílé víno, ořechy. Po odstání se výrazně nezmění.
Chuť: Trochu sladká, lehce nakyslá po bílém vínu a zpočátku s jemnou špetkou soli. Nezralé meruňky, slad, pepř.
Dozvuk: Trochu se zvýrazní sladkost, ale jinak bez znatelných změn doznívá chuť.
Shrnutí: Jednodušší, ale celkem příjemný kousek. K nákupu lahve mě nepřesvědčil.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.