ZPĚTRecenze:

Láhev: Crown Royal Northern Harvest Rye
Autor: Hunter
WB
Aroma: První přivonění...a tohle je moc pěkně navoněný slaďouš! Koláč čerstvě vytažený z troby, je tu med, cedr, perník, obilnost, müsli, lehce i kůže. Vůně je mi příjemná, navíc mi přijde i poměrně výrazná. Je tu i lehčí bourbonový závan, ale ten tu neruší, naopak vůni pěkně oživuje. Sladkost mi chvílemi přijde hodně pouťová, je tu cukrová vata i android 6, tedy chci říct marshmallow, ale i tak se mi aroma jako celek hodně líbí.
Chuť: Rye je znát, je to trochu voňavka, ale v mezích slušnosti. Navíc se mi líbí, že jí bylo dáno do vínku 45% alkoholu a ne nudných 40. Chuť je jen mírně nasládlá, se sametově uhlazeným dřevíčkem, vanilkou a krémovou čokoládou.
Shrnutí: S žitným stylem jsem nikdy problém neměl, vlastně už od dob, kdy jsem poprvé ochutnal Netharův Sazerec, mi tento styl přišel v pohodě. Tato kanadská verze mi zachutnala (a zavoněla) ještě víc, než ty předchozí ochutnané rye. Jde o whisky hravou a živou, která by mě asi hodně bavila, být sehnatelná za ty peníze, za které šla sehnat předtím, než byla ověnčena vavříny Jima Murraye, což ji nejen proslavilo, ale, bohužel, zároveň i pohřbilo. Velký dík zombíkovi za to, že mi dohodil výměnu vzorků a měl jsem možnost si na tak slavný kousek udělat svůj názor.
Body: 85

Láhev: Crown Royal Northern Harvest Rye
Autor: J.K.Ch
Aroma: Vanilková zmrzlina. Příjemná sladkost, koření do perníku a lehoučká velmi příjemná náznak dřeva. A jablkový závin.
Chuť: Lehká, ale neopomenutelná chuť dřeva, koření, a vanilky které i zde jakousi krémovitostí připomíná vanilkovou zmrzlinu.
Dozvuk: Dozvuk vanilkové zmrzliny. Krémovitost a jemnost, která v dané cenové kategorii nemá konkurenci. I když konci lehce hořkne.
Shrnutí: Oproti klasice (Fine Deluxe) extrémní krok kupředu. Jemná, vyvážená, ale whisky roku? To fakt ne. Pokud by se u nás dala koupit za ty peníze, za které je na prodej v USA a Kanadě tak je to opravdu výborný nápoj. Neříkám, že si k ní najde cestu každý i já zůstanu pevně na Islay, ale tohle byl velmi příjemný výlet jinam, který určitě stojí za to.
Body: 82

Láhev: Crown Royal Northern Harvest Rye
Autor: J.K.Ch
Aroma: Vanilková zmrzlina. Příjemná sladkost, koření do perníku a lehoučká velmi příjemná náznak dřeva. To by souhlasilo, ale jablkový závin nahradila okena nebo podobný čistící prostředek. Trochu horší než si ji pamatuji.
Chuť: Lehká, ale neopomenutelná chuť dřeva o které jsem psal minule tady už tak lehká není. Koření, a vanilka jsou výrazné. Navíc je zde jistá trpkost až travnatost.
Dozvuk: I když konci lehce hořkne furt je to skvělý dozvuk pro režnou.
Shrnutí: Cenové kategorii pokud počítán cenu v Kanadě nemá konkurenci. Pokud počítám cenu u nás tak je tak trochu zbytečná. Oproti klasice (Fine Deluxe) velký krok kupředu. Docela jemná, ale plná a vyvážená, ale whisky roku? To fakt ne. Za tím si stále stojím. Pokud by se u nás dala koupit za ty peníze, za které je na prodej v USA a Kanadě tak je to opravdu výborný nápoj.

Láhev: Crown Royal Northern Harvest Rye
Autor: Nethar
WB
Aroma: Hodně vanilky, ale ne nepříjemný umělohmotný útok příliš velkého množství vanilky, je to umírněné, jemné, uhlazená vanilčička, mňami mňam. Koření typu hřebíček, badyán. Hruškový kompot.
Chuť: Jemně smetanové, hádal bych spíš 40 než 45.
Dozvuk: Opět ta hezká vanilka z vůně, hezky prohřívá krk, ale je to jemné sladké pití. První polknutí ok, druhé ok, až v třetím bohužel mírně hořkne, což je taková jediná vada na kráse. Ale nedá se to srovnávat s nějakými Jimy Beamy, kde je ta nepříjemná umělá hmota hned v prvním doušku v mnohem větší síle.
Shrnutí: Recenzi bych mohl v podstatě opsat od J.K.Ch, mám stejné pocity. Kdysi jsem si docela pochutnával na Sazeracu a tohle je ještě lepší. Nevyhledávám podobné pití, ale když už, tak žitná bude asi cesta správným směrem, zrovna nedávno jsem po nějakých slídil na whisky aukci, ale nakonec to stálo víc, než jsem za "takové pití" ochoten dát. V rámci stylu paráda, pro zatvrdilé odpůrce Ameriky to tak jisté být nemůže, ale já sám se mezi ně většinou počítám a tady jsem spokojen. Tak jen kdyby to stálo nějaké rozumné peníze a do baru bych si na občasného panáčka s chutí pořídil. Kamenujte mě, ale jestli je to whisky roku nebo ne, to je mi fakt ukradený (u mě samozřejmě ne), ale jsem za to vyhlášení rád, Jim opět ukázal světu něco jiného a dobrého.

Láhev: Crown Royal Northern Harvest Rye
Autor: josé
WB
Aroma: zvláštní. pokud jsem nechal v glencairnu odstát pod pokličkou a pak opatrně odklopil a zlehka přivoněl, objevuji hlavně sladký bourbonový american oak s hladkou vanilkou, kokosový muffin s čokoládou. to není špatné. jakmile jsem ale se sklenkou trochu zakvedlal, vystupuje zelená travnatost, citron, hořkost a hlavně zvláštní chemičnost - okena či oddělení barvy-laky v železářském krámě, což sráží prvotní hladký dojem na kolena (b.0/3)
Chuť: sladkohořká mýdlová vodička, dřevo, žluklé arašídy a špetka koření. (b.0/4)
Dozvuk: sladkokořenité dřevo, mýdlovost jen lehce. zemitá stopa žitné po delší době a velice lehce (b.0/2)
Shrnutí: děkuji zombici za poskytnutý vzorek. škoda nekonzistentní vůně. mýdlovost v chuti mi hodně vadí. jenže určitě tam normálně není a dovolím si tvrdit, že vznikla delší interakcí s plastovým bílým víčkem na lahvičce. už párkrát se mi u tohoto typu vzorkovniček stalo, že vzorek měl pak zvláštní mýdlovou pachuť. proto jsem je přestal používat. ani bez něj bych se do přechutnání nijak nehrnul. zaokrouhlení půlbodů (b.1/1)
Body: 1

Láhev: Crown Royal Northern Harvest Rye
Autor: joy
WB
Aroma: vůně je prosycena limonádou Vinea bílá, sladkost medu, pak se pod tím objevuje vanilka, cukrová vata, náznak citrusů
Chuť: sladká, kořenitá, lehká bourbonovitost, exotické dřevo, krémovost
Dozvuk: kořenitý, sladký, vanilka, dřevitost, opět Vinea z chuti, citrusy, bourbonovitost, lehká nahořklost
Shrnutí: Byl jsem docela mile překvapen, když jsem ji ochutnal. Tohle mi chutná, asi jedna z těch nejlepších zaoceánských, co jsem měl možnost ochutnat. Láhvi bych se nebránil, kdyby byla za cenu, za kterou ji prodávají v Kanadě

Láhev: Crown Royal Northern Harvest Rye
Autor: lalos
WB
Aroma: Americky sladká a nepřekvapivá vůně. Vanilka, koření, třtinový cukr a nějaká směs technických benzinů.
Chuť: Výrazně sladká chuť. Vanilkový krém podkreslený aromatickým dřevem. Oříšky v karamelu.
Dozvuk: Opět bez překvapení. Sladký, později velmi lehce hořkne. Jablka s medem a mírně připálenou skořicí.
Shrnutí: Sladký a velmi jemný dezertík. Trošku rušivá chemická umělost ve vůni a lehká hořkost v dozvuku. Je to takové holčičí pití, postrádám větší charakter např. ve srovnání s Rittenhouse Rye. Za mě osobně museli kanaďani Jima pěkně podmazat, tohle pro mě whisky roku 2016 není.

Láhev: Crown Royal Northern Harvest Rye
Autor: xenopus
WB
Aroma: Velmi netradiční, nikoliv nepříjemné, až na tu lihovost; poměrně tenké a nekomplikované. Dřevo, pryskyřice, větrovost, smůlu ronící jehličnan, troška citrusů a špetka slanosti.
Chuť: Přepvapivě plná, kulatá i hladká, oproti vůni fakt pokrok až nebetyčný. Obilí, trocha kořenitosti (pepř, muškátový oříšek) a jinak bez dalších přívlastků - na jednotlivé chutě chudá.
Dozvuk: Spíš kratší, příjemný, žito minimálně, je spíš sladké bez kořenitosti. Dozvuk je jednoznačně nejlepší fáze degustace této whisky. Obilí, žvýkačka, cukrová vata, meruňková marmeláda, stopa gumy.
Shrnutí: Zajímavý vývoj v chutích. Jsem rád, že jsem ji mohl ochutnat, ale že žádný zázrak to prostě není.
Body: 80

Láhev: Crown Royal Northern Harvest Rye
Autor: zombice
WB
Aroma: Ovoce (broskve a další), vanilka?, a pak taková ta žitná stopa, kterou si pamatuju odjinud, tj. jitrocel nebo jiný zelený byliny. Luční med.
Chuť: Jemná, ale současně i ty byliny a pak i koření.
Dozvuk: Kořeněný, řízný, středně dlouhý.
Shrnutí: Pil jsem jí ze zrovna načnuté láhve a popravdě mi přišlo, že to s ní šlo z kopce. Moc mi nesedla, ale dám jí ještě šanci. Vzorek doma ještě mám a recenzi pak upravím ;-)

Láhev: Crown Royal Northern Harvest Rye
Autor: zyki
Aroma: umělá třešeň, marcipánový krém
Chuť: chvilku pokračuje krém, pak neurčité nasládlé koření, časem anýz a muškátový oříšek
Dozvuk: peckovitost s trochou mléčné čokolády
Shrnutí: hodně mi chutná, taková zábavná žitná, láhev bych si rád pořídil


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.