ZPĚT

Recenze:

Láhev: Tullamore Dew 14 yo Four Cask Finish
Autor: Damián
Aroma: Svěží a ovocný. Krvavý pomeranče, celkově citrusy a nůše jablek. Hernajs, to ale není vůbec blby.
Chuť: Pěkně koresponduje s vůní i když na jazyku už celá ta mísa ovoce poskakuje kolem dubovýho sudu. Jakoby až lehoulince kyselá po jablkách a šťavnatá. Mám toho plnou pusu.
Dozvuk: Po polknutí nechává jakousi ovocnou patinu v ústech a oproti blendům této značky tam lze hledat i něco nazpátek. Nejde o nic výstředního, ale k takhle lehkýmu ovocnýmu kousku to ladí.
Shrnutí: Asi to bude trochu tím, že jsem nečekal vlastně nic, ale já se ve finále opravdu a nefalšovaně poměl. Veliký překvapení – svěží, plná a ovocná až k zakousnutí. Jakkoliv je pěkňounká a šťavnatá, tak za 12 stováků láhev do igelitovky sama od sebe asi nespadne. Každopádně po velice nevalných zkušenostech s touto značkou, musím říct, že aji v Tullamoru umí.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Květinky, sušená pomerančová kůra, medová sladkost, vanilka, marcipán. Vše jemné, lehké. Voní trochu jako jemnější verze nějaké sladší grappy.
Chuť: Krémová na jazyku. Příjemná ovocná sladkost, liči, citrusy, mléčná čokoláda. Dochuť sladce kořenitá, ozve se i umírněnější "irská voňavka".
Shrnutí: Vzorek z českolipského baru Egypt.
Body: 84

Autor: Marvin
WB
Aroma: Med, trochu koření, citrusy.
Chuť: Plnější, perník, koření, pomeranče.
Dozvuk: Trochu hořké čokolády, opět koření.
Shrnutí: Docela dobrá whiskey, oproti 10leté verzi nepůsobí tak rozháraně. Třetí vzorek na brněnské ochutnávce irských whiskey a je trochu paradoxní, že po dvou nepříliš vydařených kusech zachraňovala pověst Irska značka, která je spíše synonymem líbivého průměru (ale to platí hlavně pro její základní verze).

Autor: Pet
Aroma: Med, koření, máta, perník, květinová.
Chuť: Med, perník, pomeranč, víno z černýho rybízu, čokoláda .
Shrnutí: Dost dobrá Tullamore. Po Fénixovi další podařená věc

Autor: frydas
Aroma: Lehké, neštípe mě z toho tolik alkohol jako v supermarket edici, citrusové plody, asi červenej grep a pomeranč. Padaná jablka ( taková ta vůně podzimu), kulér (když rozkápnu přidávají se kytičky), perník jako ostatní necítím, ale med ano
Chuť: Tohle jsem nečekal, je to příjemné lehké, po převalení na jazyku zesílí a krásně se provalí jablka a kulér, trošku sladko hořké po těch citrusech,

zajímavé, chutná mi
Dozvuk: Dozvuk už mi tak dobrý nepřijde, hořkne, trošku více než bych čekal, na patře vzniká chuť velmi hořké čokolády, hřebíček(??).
Shrnutí: Přiznávám se, že jsem vůbec nečekal, že by mi vůbec mohla chutnat jakákoli flaška whiskey od TD, zde jsme tedy překvapen, nicméně není úplně levná (mně se povedlo ji koupit ani ne za půlku, v rámci velmi dobrého obchodu dnes), moje chutě možná malinko může zkreslovat nemoc a pití bylinkového čaje. Pokud by někdo chtěl vzorek napište mi, rád pošlu :)
Body: 85

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.