ZPĚTRecenze:

Láhev: Bruichladdich Bere Barley 2006 (2nd Edition)
Autor: Botana
WB
Aroma: Sladké, krásně sladké, jemné květinově sladké medové tóny, zároveň však také citrusová kyselost, úplně to láká k napití ... domácí citronáda z minerální perlivé vody slazená třtinovým cukrem s troškou máty a zázvoru v namražené skleničce s ledem podávaná v parném dni ve stínu rozkvetlého stromu ... tak asi tak.
Chuť: Nejdříve lehounce sladově sladká, cereální sušenky s meruňkou, později vyznívá spíše do sucha a dává vědět, že se jedná o "padesátku".
Dozvuk: Delší, suchý, dub, malinko hořký.
Shrnutí: Krásně voní, nic nevyčnívá, ve vůně je taková lehká, jemná, svěží, sladce kyselá, říká napij se ... chuť je taky v pohodě, i když za vůní zaostává, opět nic nevyčnívá, zase taková mladá, sladová, zároveň štiplavá ... no a dozvuk, to je asi nejhorší část celkového hodnocení, opět taková mladý, tady bych ale řekl nevyzrálý přesto ne nijak urážlivý. Na počátku 4 HK degu zaznívaly obavy majitele lahve, že to bude průser a že to nebude nikomu chutnat. No nakonec to průser nebyl a bylo to celkem fajn. Za vzorek děkuji Karlovi.

Láhev: Bruichladdich Bere Barley 2006 (2nd Edition)
Autor: Nethar
WB
Aroma: Svěží rašelina, spíš travnatě citrusové než kouřové, v pozadí je to asi nasládlé, ale sladká vůně tomuhle neříkám. Mandarinky. Po čase je tam i nějaká zatuchlost starého dřeva. A i leštěnka, střídá se to všelijak a zajímavě.
Chuť: Ostrá rašelina, tady to je naopak docela sladké, ale tak příjemně, misí se rašelina, med, čokoláda, nugát.
Dozvuk: Ostře štípá na jazyku alkoholem, je tam znát, ale je to příjemné. Nakouřená, mírně nasládlá, spíše taková dřevitě karamelová whisky. Lískové oříšky možná.
Shrnutí: Nedohledal jsem poznámky (jestli vůbec byly) z degustace, ale při přechutnávce jsem s ní byl dost spokojený. Není v ničem extrémně skvostná, ale ve všem je tak mírně nadprůměrná a umírněná, že to ve výsledku dává příjemný požitek.

Láhev: Bruichladdich Bere Barley 2006 (2nd Edition)
Autor: josé
WB
Aroma: sladkokyselé ovocné, citrusové. něco mi na tom ale nesedí. ovocnost mizí a dominuje suché dřevo. trocha vanilky a banánu. lakovitost. hlína a sláma (b.1/3)
Chuť: hodně dřevitá, hřebíček. maličko sládne. pikantní. kiwi (b.2/4)
Dozvuk: dřevo vystřídá tmavá čokoláda, slad. hřejivý, příjemný. po delší době stopy zemitosti (b.1/2)
Shrnutí: lahev na 4.HKdegu od Karla. pikantní pití. 50% je v pohodě. asi dík svému mládí 6 let na mě působí blendově. do celé lahve bych nešel. (b.0/1)
Body: 4

Láhev: Bruichladdich Bere Barley 2006 (2nd Edition)
Autor: lalos
WB
Aroma: Převaha rostlinných a obilných tónů. Posečená tráva, kopřivy, luční květiny. Troška štiplavého alkoholu. Nepříliš výrazná, připomíná mi styl základních Glenlivetů.
Chuť: Poměrně intenzivní, překvapivě bohatá oproti nepříliš výrazné vůni. Sladce trpká chuť. Slad a kopřivovo-angreštový Sauvignon
Dozvuk: Středně dlouhý, sladký a hřejivý. Lehká dřevitá nahořklost, která ale není vůbec rušivá.
Shrnutí: Příjemná rostlinná, květinková a sladově sladká whisky, která je ale zároveň pro mě po jednom vzorku zapomenutelná. Moc mě nenadchla, po lahvi netoužím.

Láhev: Bruichladdich Bere Barley 2006 (2nd Edition)
Autor: salam15
Aroma: Ostrost alkoholu, sladká navoněnost evokující Auchentoshan Valinch, čili takové žužu nebo marshmallow, nebo žitnou, bílá čokoláda
Chuť: Sladká, hladká, konec příjemně dřevnatí bez hořkosti, celkově spíše plošší. Pokud to srovnám s tím, jak si pamatuji Classic Laddie, tak je to o úroveň horší
Dozvuk: delší dřevitý
Shrnutí: Koukám, že jsem ji na HK degu řadil na 5.místo před Arran a Qourhum. Jak si to tak pamatuji (a pamatuji si to vůbec?), tak mi to přijde adekvátní. Láhev bych si nekoupil, hlavně kvůli výrazné žužu vůni a plochému tělu.

Láhev: Bruichladdich Bere Barley 2006 (2nd Edition)
Autor: xenopus
WB
Aroma: Příjemné, poměrně svěží, ale celkově tenké. Ovocně nasládlé (maracuja, hruška), v pozadí mokrá sláma a sladké dřevo.
Chuť: Hladká, docela výrazná (oproti vůni až překvapivě výraznější). Pikantnost a sladkost dřeva v rovnováze, střídají se ve vlnách. Dominuje dřevo. Trocha zcukernatělého medu, asi mandle.
Dozvuk: Sladký, ovocný, v závěru lehounce nakyslý. Slámka, cukr, maliny, mléčná čokoládička, stopa třešňového likéru (Nestville Cherry) a gumové rašelinovosti. Nakonec zase stopa sirovodíku (smrdutá minerálka).
Shrnutí: Vzájemné srovnání Bruchladdichů Laddie 8, Laddie 10 a Bere Barley. Všechny whisky si jsou docela podobné. Co do celkového dojmu, tak BB 2006 jednoznačně vyhrála.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.