ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach Heart of Speyside
Autor: Hunter
WB
Aroma: Tak tohle je jasný lehčí styl. Ovoce (směs jablek a hrušek), klasicky pak s medovou nasládlostí, která je tu ale jen mírná. Aroma spíš tenčí, nic extra květnatého.
Chuť: Vanilka, med, lehounké dřevíčko, postupně sladké dřevo. Dochuť krátká, mírná, tohle na mě působí jako opravdu základní whisky.
Shrnutí: Neurazí, nenadchne, ale na poklidné popíjení pro chvíle pohody vlastně proč ne? Podle mě taková alternativa k lepším blendům.
Body: 81

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Zapařená sláma, medový slad, voskované dřevo, příjemná, sladká, lehká.
Chuť: Koření dřevo, starý slad, překvapivě hodně dřeva.
Dozvuk: Sladový, sladký, staré dřevo.
Shrnutí: Základní whisky, jednoduchá, příjemná.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: dřevnaté, lesně nahořklé, kokosové, nakyslé, až tak chlastovitě, spíše jednodušší, tenké, citrusy, rebarbora, mírně zatuchlé, celkově takové jakési neotesané, což ji většinou bezpečně mezi ostatními ve slepých testech prozradilo
Chuť: stylový Speyside průměr, vodičková, trochu dřevitá, ale ne hořká, spíš tak kořenitě zhrublá, oproti ostatním prostě ne tak uhlazená a vyrovnaná
Dozvuk: sladký, chutný, skořicový, kratší, karamelově-oříškový, se stopami oné chlastovitosti
Shrnutí: Ač recenze může vyznít vcelku negativně, je nutno prostě brát ohled na celou sestavu - v ní je bezpečně nejhorší a jsem si tím jist ne proto, že je to NAS a nestojí jmění, ale proto, že jsem ji jako nejhorší pokud vím vždy identifikoval i ve slepém testu. Pokud se popíjí samostatně, což jsem pár večerů taky zkoušel, tak to není žádná hrůza, prostě cena odpovídá kvalitě.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.