ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach 10 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Zvláštní vůně. Mix dřeva, ovoce, jakési zatuchlosti a laku, leštěnky na nábytek, kakao. Je zvláštně nasládlá, projev je spíš těžší a temnější. Ale ne nějak brutálně.
Chuť: Sladová, s těžší ovocitostí. K tomu se ozve dřevo a ořechy.
Shrnutí: Podle vůně to vypadá na vliv sudů po portském, ale zároveň mi to jinými složkami k portskému úplně nesedí, takže hádat snad ani nebudu. Popravdě to může být cokoliv.
Body: 84

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Výraznější a sušší než Heart, ostrý slad, suchý med, jemné sladké dřevo, citrusy, mandarinky.
Chuť: Výraznější a živější než Heart, hořká čokoláda, pražený slad, sláma, ovoce v pozadí.
Dozvuk: Pražený slad, obilný prach, stopy dřeva.
Shrnutí: Dobrá whisky, docela výrazná ale nekomplikovaná.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: proti NAS hutnější úder, vůně má “plné tělo”, kůže, jemně nasládlý, zároveň trochu nakyslého ovoce, čerstvě uříznutá smrdící umělá hmota, nasmrádlost nahnilé trávy
Chuť: řidší, drobná ledaigovitá zatuchlost, ale hlavně hodně sladkosti
Dozvuk: sladký, středně dlouhý a intenzivní, a zase sladký se stopou nahořklosti, spíš takové příjemné karamelovo-kakaové
Shrnutí: Testoval jsem samozřejmě unpeated BenRiachy, ale tenhle mi z nich přijde nejvíc “nakouřený”. Ten dojem je takový až trochu ledaigovitě nasmrádlý. V chuti a dozvuku je pak hodně sladký. Dobré pití, příjemná střední třída.

Autor: josé
WB
Aroma: výrazná sladkokyselá jablečnost. za ní se ukrývá suché dřevo, AO, vanilka, mléčná čokoláda, okoralý houskový knedlík. (b.1+/3)
Chuť: lehká. odpovídá vůni, byť tady hraje prim spíše dřevo a sladkokyselá jablečnost sekunduje. trocha nahořklosti peckojadýrkového charakteru. slad. (b.1/4)
Dozvuk: příjemný, sladký. banán, Golden a vanilka. krémový, bílá čokoláda. (b.1+/2)
Shrnutí: lehčí whisky. dřevitojablečná. pitelná, nenáročná. dozvuk zaujal nejvíc. (b.0/1)

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Medově květinové Speyside. Vcelku příjemná vůně.
Chuť: Je tam taková ta ostrost, na kterou jsem z jiných BenRiachů zvyklý, ale je trochu otupenější než třeba bývala u 16yo. Chvilku trvá, než se něco projeví a paj lehce hořkne.
Dozvuk: Lehce nahořklá, dřevo.
Shrnutí: Byl to jen vzorek v baru, ale přiznám se, že mě moc nezaujala, BenRiach umí dle mého i lépe ;-)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.