ZPĚT

Recenze:

Láhev: Big Peat
Autor: Hunter
Aroma: kouř, rašelina, napoprvé působí lehce, postupně se ale rozvíjí.
Chuť: nádherně bohatá, kouřová, s přechodem do sladkých tónů.
Body: 86

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Kouřová rašelina, slanost, gumový kouř, sladká guma, studený mořský příboj.
Chuť: Sladká a slaná, pichlavá a ostrá, plná a hřející. Nejvýraznějším prvkem je sůl a guma.
Dozvuk: Kouř, sladká rašelina, popel, sladká guma.
Shrnutí: Plná a silná whisky. Výborná Islay nálož. Rozhodně zaujala.

Autor: Króča
Aroma: říční kameny, písek, suchý KOUŘ-KOUŘ-KOUŘ, mírně (MÍRNĚ) dezinfekční dřevo.
Chuť: tak tady se ten KOUŘ-KOUŘ-KOUŘ přímo zhmotňuje, taky lehce gumová (ale nevadí mi to)
Dozvuk: rašelina, NEhořké dřevo, síra, bažina (=bláto, kapradí, mech, atd. vždyť to znáte ;) )
Shrnutí: VELKÁ WHISKY.. báječně vyškolená nemedicinální Islay rašelina v suchém rubáši..výborná
Body: 82

Autor: Lakus
Aroma: Rašelina, kouř, sladké ovoce, mořský vánek a zatuchlé ponožky. Nic příliš nevyčnívá, vše je pěkně vyrovnané.
Chuť: Postupně zintenzivňující kouř a slanost. V pozadí trošku koření... Moc dobré.
Dozvuk: Kouř, dřevo, vlhké přesličky, cukrová třtina a trošku soli.
Shrnutí: Ta lahev se příliš nepovedla... Podobný design spíše svádí k úvahám k nějaké nízkorozpočtové a nezajímavé whisky, zdání ovšem klame. Pig Peat je překvapivě velmi dobrá a silná ve všech oblastech. Příjemný a pěkně vyvážený kousek.

Autor: Nethar
Aroma: kouřovitost, sladnost, sladkost - tolik vůní se zde snoubí v jediné skleničce, typické a nezaměnitelné Islay, obrovsky rozmanité, čím více ochutnávám, tím více se v té vůni ztrácím. S nosem ve sklence mohu snít několik příběhů - stojím u rozbouřeného moře, které na svých vlnách přináší drsnou slanost a chladný vítr; stejně tak jsem se ale mohl vrátit pár desítek metrů zpět do své chatrče, jsem v bezpečí ukrytý pod střechou, kouř z ohniště zaplňuje místnost a na stole voní právě uvařený čaj
Chuť: v ústech sladce kouřovitý, zprvu teple hladivý, potom přecházející do mírné, ale opravdu jenom mírné (díky za to!) kořenitosti, bez náznaku hořkosti či mně nepříjemné štiplavosti, komplexní požitek
Dozvuk: skvostný Islay závěr, olejově dezinfekční, kouřový, ale i sladce dřevitý
Shrnutí: říkal jsem si, že když spojíme to, co mám ve světě whisky zatím nejraději, tedy whisky z Islay, může vzniknout něco jedinečného a výborného. Moc jsem se ale bál, že se to nezdařilo. Ale, přátelé, zdařilo

Autor: Radek
Aroma: Poctivá rašelina a úplně jemně nemocnice... asi jako když projedeš v otevřenym autě kolem pohotovosti a hned jsi pryč.
Chuť: Teda to je síla, ale marně přemýšlím v čem je ta síla. Ta rašelina se totiž jen tak lehce válí po jazyku.
Dozvuk: Hořkosladký a na závěr káva... a končí to cukrem.
Shrnutí: Vynikající, pověst nelhala. Jediné co mi trochu vadí je že dozvuk je o poznání slabší než chuť... mě tam prostě chybí trochu víc Laphroigh
Body: 86

Autor: Rescue
Aroma: lehké, sladké i slané, kouř, rašelina, možná lehký nádech sladkého ovoce
Chuť: zpočátku velmi, velmi jemná. Následuje lehký úder kouře a zemitosti, který je stále patrnější. Zvolna slábne a přechází do peprné kořenitosti
Dozvuk: dlouhý, suchý, zemitý (rašelina), sladce dřevitý
Shrnutí: sice nejsem žádný Islay přeborník, ale asi nebudu lhát když napíšu, že tenhle "blend" se nadmíru povedl - mohu jen doporučit...

Autor: lalos
WB
Aroma: Ostřejší, štiplavá kouřovka. Sladký kouř, ohýnkový. Žádná zásadní guma, ani nemocnice. Spíše teda styl Port Charlotte – to mám rád.
Chuť: Skvělá. Sladká s rozinkami. Červené sušené ovoce s výraznou rašelinnou stopou.
Dozvuk: Delší, uzený, sladký. Malinko hořkosti s vanilkou. Mokrý popel.
Shrnutí: Výborná whisky. I když bude asi mladší, moc mi chutná. Toto je styl Islay, který mi jede, i když teda ten jejich design flašek se mi u Big Peata hrozně nelíbí. Když nad tím tak přemýšlím zpětně, možná mi mladostí a stylem připomíná Lagouše 8. Pokud bych ji měl ale srovnávat s ekvivalentním zástupcem Islay v Classic Malts, tak na Lagavulin 16 zdaleka nemá.

Autor: salam15
Aroma: rašelina (krásná), guma (lehýnce)
Chuť: ostřejší, peprná a opět guma
Dozvuk: dlouhý
Shrnutí: Jo tahle whisky mne baví. Finlaggany strčí do kapsy hravě a přestože mé receptory byly již značně otupělé a reagovaly pouze na gumu a rašelinu, mohu zodpovědně říct, že tohle je něco, co si musím koupit.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.