ZPĚT

Recenze:

Láhev: Mackmyra Vinterrök
Autor: Hunter
WB
Aroma: Hned první přivonění ke Glencairnu mile překvapilo a naznačilo, že to tentokrát šlápnutí vedle nebude. Svěží, lakově vanilková, příjemně medová, travnatá s citrusy, a nad tím vším fajnová kouřová clona. Kouře není nějak moc, ale dobře tu vůni rozvíjí a posouvá, až do takových caolilovských tónů, ale ne tak zemitých, jsme zde ve svěžejší poloze. A za kouřem najdeme i trochu slanosti.
Chuť: V chuti je kouře víc, tělo whisky je sice tenčí, ale udírna je to slušná. V dozvuku popelnatá, suchá. Dřevo, trocha sladkosti, možná jsem zachytil i náznak "irského parfému", pak rašelina.
Shrnutí: Jsem rád, že jsem dal Mackmyře druhou šanci, za to se mi odvděčila zajímavou a dobrou whisky. I cenově je na švédské poměry v pohodě, lahvi domů bych se v tomto případě vůbec nebránil.
Body: 85

Autor: Nethar
WB
Aroma: Sladkonasmrádlá chvilku, pak přijde klasická rašelina, prolíná se s citronem, čerstvé piliny, kořenitá ovocnost.
Chuť: Tip 46 %, rašelinná, docela mazlivá (ať už tahle poznámka znamená cokoliv).
Dozvuk: Trochu sladká rašelina, jemná, vanilková, občas hned po polknutí taková zvláštně hodně nahořklá čokokaramelově, to se mi líbilo.
Shrnutí: Fajn, hodně skotských rašelin bez problémů předčí.

Autor: joy
WB
Aroma: závan kouře, pak kouř z jehličí či jalovce, sladkost, buráky, trocha laku, máslo, vanilka
Chuť: tělo je tenčí, chuť nasládlá, kouř z jalovce, kouř, máslovost, vanilka
Dozvuk: kouř z jalovce, lehká sladkost, sůl, pepř, suchost, kyselkavost, koření, vanilka, tabák
Shrnutí: Pro mě dost příjemné překvapení. původně jsem si chtěl pořídit Blomstertid, avšak než jsem se rozhoupal, byla pryč, nakonec jsem vybral tuto a nelitoval jsem. Moc příjemná nejen na pití, ale i designem láhve a obalu

Autor: lalos
WB
Aroma: Příjemný, sladký kouř. Lesní tóny – piliny, jehličí, hlína, smrková smůla. Pak nějaké vlivy opálených sudů – vanilka, citrusy.
Chuť: Sladká, lehce kouřová. Vanilka, dřevo, dost silný vliv dubu. Zimní čaj s medem zázvorem a hřebíčkem.
Dozvuk: Dlouhý a poměrně suchý. Dřevitý a lehce nahořklý. Tabákový kouř. Dloho hřeje v žaludku.
Shrnutí: Výborná lehce kouřová whisky s tóny čerstvě pořezaného dřeva. Moc dobře se pije. Po Blomstertid další příjemné překvapení ze Švédska. No a jestli Blomstertid byla typicky jarně/letní osvěžující, tak Vinterrök je perfektní podzimně/zimní pití. Toto se klukům v Mackmyře fakt povedlo.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.