ZPĚT



Recenze:

Láhev: Lagavulin 8 yo Limited Edition 200th Anniversary
Autor: Hunter
WB
Aroma: Ostrý citrusově kouřový nástup vystřídá v druhé vlně nasládlá rašelina. Aroma je sice ostré, ale trochu tenké a vodově rozředěné.
Chuť: Chuť už je naštěstí zajímavější. Zprvu rašelinová, nasládlá vodička, pak ale v dochuti nastoupí celkem hutný kouř z udírny. Citrusy, zelené jablko, nasládlá gumovost. Hustá dochuť celkový dojem zachraňuje.
Shrnutí: Tak sama o sobě to určitě není špatná whisky, ale...od takové palírny jako je Lagavulin bych čekal něco více bombastického, když už je to limitka k dvoustému výročí. A za osm let se to dá určitě zvládnout, vyrobit excelentní whisky. Obzvlášť, když i německé palírny dokáží vyrobit lepší a stačí jim na to třeba jen 3 roky. Takže za mě celkem zklamání. Za velký vzorek děkuji Cyrovi.
Body: 85

Láhev: Lagavulin 8 yo Limited Edition 200th Anniversary
Autor: J.K.Ch
Aroma: Uzená ostřejší s vanilkou, citrusy a nápadnou sladkostí.
Chuť: Sladká rašelina s porcí uzeného a nezralým ovocem.
Dozvuk: Delší, sladký s kouřem a vanilkou.
Shrnutí: Příjemná pitelná mladší kouřové whisky. Raději šestnáctku, ale pochutnal jsme si. Další láhev asi nepořídím. Ale 10 Yo asi vyzkouším.

Láhev: Lagavulin 8 yo Limited Edition 200th Anniversary
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: To je příjemně jemné, žádný velký úder, spíš sladkost než rašelina.
Chuť: Velmi dobře pitelné, 48 procent je správně nadávkovaných.
Dozvuk: Nasládlý, kouřový, středně dlouhý.
Shrnutí: Tak jsem taky zkusil tuhle nádheru k 200 letům Lagavulinu. Je to takové lehčí, pitelnější, sladší než znám z 16 či DE. Není to špatné, ale čekal jsem spíš něco lepšího než onu klasiku, na druhou stranu zajímavý a odvážný krok zkusit to trochu jinak a použít mladší whisky.

Láhev: Lagavulin 8 yo Limited Edition 200th Anniversary
Autor: josé
WB
Aroma: lehká rašelina je válcována ovocnou sladkostí (třešně, maliny, žužu) a citrusy (b.2/3)
Chuť: suchý nástup popelového kouře. ostrý, nekompromisní, pikantní. brní na jazyku (b.3/4)
Dozvuk: kouřový. suchost přechází až k hořkosti (b.1/2)
Shrnutí: pěkně nakouřená v chuti kontrastujíce s vůní, kde kouř skoro není znát jako u šestnáctky (b.0/1)
Body: 6

Láhev: Lagavulin 8 yo Limited Edition 200th Anniversary
Autor: lalos
WB
Aroma: Oproti 16 yo méně výrazná, sladová až trochu new maková. Tráva, pomelo, spíše uzená rašelina.
Chuť: Sladká, spíše jemnější. Brut sekt, mokrá rašelina, zelený ječmen, doutnající mokré seno, citrusy.
Dozvuk: Středně dlouhý, sladový, docela pěkně hřeje. Trošku sprostě nahořklý, mýdlový.
Shrnutí: Ve srovnání s 16 yo u mě pokulhává, je taková neotesaná. Nabízí se mi ale srovnání s Ardbegem TEN, který ale zrovna nemám po ruce. Trochu mě zklamala, na druhou stranu je fajn, že v nabídce palírny je něco úplně úplně jiné než 16 yo (stáří, sudy, síla, barvení, filtrace, prostě vše jinak).


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.