ZPĚTRecenze:

Láhev: Laphroaig Lore
Autor: J.K.Ch
Aroma: Velmi jemná, co se týče alkoholových výparů. Na Laphroaig nasládlejší, ale plná medicíny a rašeliny. Náznak Sherry Pedro Ximerez. Exotické ovoce převážně mango. Dále vanilka, jablko, dřevěný popel a koření.
Chuť: Lore je sladká ale zbytečně moc pitelná whisky. Ale mezi doušky mu vyhovuje více času. A v ústech si zasluhuje poválet aspoň 15 vteřin. Pak se jeho chuť dokonale rozdělí a dozvuk bude perfektní. Chuť je kořeněná, tóny jablečné šťávy a náznak zemitosti. Koření je zde nejblíže hřebíčku a přidává se i lehká náznak pomerančových slupek.
Dozvuk: Krásné sladký kombinovaný s jistou sucho podivně šťavnatou natrpklostí. Tóny suššího zrajícího sýru. Šťavnatě ovocná. A krom koření se projevují ještě tóny dřevěného popela.
Shrnutí: Když jsem o ochutnal poprvé, tak jsem byl docela zklamán, postupně se ale prodral a vysoké příčky. Je to geniální Laphroaig. Vlastně mi asi nakonec chutná nejvíc, ale cena to docela kazí. Triple Wood je prostě o dost dostupnější a jen o malou trošku horší. Sluší mu nechat ho trochu odpočinou na vzduchu.
Body: 87

Láhev: Laphroaig Lore
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: nižší intenzita, citrony, není vyloženě sladká, ale ani není moc dezinfekční, spíš taková zatuchlá
Shrnutí: šel po Lagavulinu 8 yo, tak těžko říct, kolik to mělo na svědomí, ale ani jeden z nich mě nějak extra nepotěšil, u každého jsem měl ale vysoká očekávání

Láhev: Laphroaig Lore
Autor: josé
WB
Aroma: lehce sladké. divně dřevité. vystřeluje suchý american oak ale i jakýsi umakart. sladší, malinový (b.1/3)
Chuť: popelový, výrazně nahořklý. pikantní, suchý. jemně sladký. vrbový prut. slabší, řídký (b.1/4)
Dozvuk: odeznívání chuti (b.1/2)
Shrnutí: jako poslední vzorek večera mě poněkud zklamal. že by to bylo předcházejícím lagavulinem? lahev si určitě koupím do vitrínky. pokud bude šance, rád přechutnám vzorek s čistou pusou a případně přehodnotím (b.0/1)
Body: 3

Láhev: Laphroaig Lore
Autor: josé
WB
Aroma: zvláštní dřevo, umakart, trocha rašeliny. sušší, travnaté. víno, citrusy, čokoláda. (b.1+/3)
Chuť: suchý, nahořklý kouř, uhlí. ořechové slupky. trnutí jazyka jako po okurce. řídká. (b.2/4)
Dozvuk: kouř, koření. už sladší, hrozinky, čokoláda. (b.1/2)
Shrnutí: na letošním whiskyfestivalu jsem si schválně pořídil vzorek na kontrolní přechutnávku, zda jsem mu po posledním setkání nekřivdil. a jak to vypadá, tak nijak zvlášť. (b.0/1)

Láhev: Laphroaig Lore
Autor: joy
WB
Aroma: ze začátku při prvním přivonění se objevila rašelina v podobě smradlavého sýra, pak vanilka, cukrová homole, sladké ovoce
Chuť: tenčí, sladká, med, rašelina, lehká dezinfekce, kořeněnitost
Dozvuk: kratší, kouřový, nasládlý, popel a lehká slanost
Shrnutí: Tak nějak nezaujala, ale pokud bude znova šance ji přechutnat, rád tak učiním a zkusím svůj ortel změnit. Jen mi poslední dobou připadá, že Laphroaig zkouší držet krok s dalšími palírnami v honbě za předraženými a limitovanými edicemi NAS, bohužel se mu to moc nedaří, stejně jako často i ostatním palírnám (to že základní plnění prostě ve většině případů NAS převyšuje - nejen chutí, ale i nižší cenou). A to je škoda pro nás konzumenty


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.